Yamaha na Rajdzie Dakar 2009 – start pierwszego quada z Polski coraz bliżej realizacji - Motogen.pl

Może wreszcie na trasie słynnego Rajdu Dakar zobaczymy czterokołowiec Yamaha Grizzly 700, prowadzony przez polskiego zawodnika. Taką szansę otrzymał Jacek Bujański, znany jako Mr Quad, który został zgłoszony do startu w polsko-holenderskim teamie pod skrzydłami Yamaha Motor Europe.

Najbliższa edycja Dakaru odbędzie się w Ameryce Południowej i jest tak wielką niewiadomą, że zawodnicy zdecydowali się na start – pojazdem ATV Yamaha Grizzly 700. Drugim zawodnikiem teamu będzie wychowanek Jacka znany z rajdów w Polsce, niezwykle sympatyczny Martijn van Gastel.

Jak mówi Jacek, „Dokonaliśmy świadomego wyboru, bo nasze niezawodne Grizzly wjadą wszędzie, można na nich polegać w każdych warunkach terenowych i pogodowych. Mam też cichą  nadzieję, że w Ameryce będzie tak trudno, że o sukcesie zadecydują walory terenowe pojazdu, a nie tylko prędkość maksymalna. Yamaha Grizzly użytkuję od dwóch lat i zapewnia mi świetny komfort, a podczas przejechanych kilkunastu tysięcy kilometrów jeszcze nigdy nie odmówiła dalszej jazdy”.

Więcej szczegółów wkrótce.
 

Więcej o motocyklach Yamaha