Wystawa fotograficzna - Motogen.pl

Na przełomie marca i kwietnia 2012 roku w Warszawie będzie można obejrzeć wystawę fotograficzną 'Ja, Motocyklista’. Będzie ona jednym z elementów kampanii społecznej mającej na celu zmianę postrzegania motocyklistów przez społeczeństwo.

Obecnie w Polsce pokutuje negatywne wyobrażenie o właścicielach jednośladów.To nieprzychylne nastawienie społeczeństwa powoduje m.in. że motocykliści są wciąż pomijaną grupą podczas nowelizacji ustaw w prawie drogowym. Jednak kierowcy jednośladów stanowią coraz liczniejszą grupę – w 2011 przybyło aż o 7% więcej zarejestrowanych motocykli w porównaniu do 2010 roku, a w kolejnych latach liczba ta będzie jeszcze większa. Rosnący wciąż problem korków ulicznych w dużych miastach powoduje przesiadanie się kierowców samochodów na motocykle czy skutery.

Wystawa ma za zadanie zaprezentować prawdziwe twarze motocyklistów. Mogą nimi być prawnicy, lekarze, instruktorzy sportowi, nauczyciele, wykładowcy czy przedstawiciele wszelkich innych zawodów. 'Wystawą chcemy pomóc zmienić nastawienie do motocyklistów. Gdy podniosą szybę kasku, ukażą się nam twarze księdza, pilota, czy strażaka. Motocyklami poruszają się także prezesi czy menedżerowie dużych korporacji. W naszej sesji wzięli udział m.in. Konrad Rochalski, prezes zarządu Grupy OEX, Michał Nowotny, dyrektor finansowy z Portów Lotniczych, Jakub Kulesza, chirurg. To, co nas bardzo cieszy, zgłosiło się także wiele kobiet, między innymi Katarzyna Kociszewska, pielęgniarka. Przez zestawienie zdjęć osób w stroju motocyklowym i codziennym chcemy w prosty, ale wymowny sposób pokazać, że motocykliści to bardzo szeroka grupa, która chce polepszyć kulturę jazdy na polskich drogach’ – powiedział Krzysztof Rzepecki, prezes FJS.

Wystawa złożona będzie z kilkudziesięciu fotografii. Zdjęcia będzie można oglądać na przełomie marca i kwietnia 2012 roku w Warszawie.

Fotografie wykona Dariusz Obrycki z agencji Torres-Art. Organizatorzy poszukują kierowców jednośladów, którzy będą chcieli wziąć udział w sesji zdjęciowej i wystąpią jako uczestnicy wystawy. Za organizację odpowiada Fundacja Jednym Śladem oraz agencja Torres-Art.

Motocykliści, którzy chcieliby wziąć udział w sesji, mogą skontaktować się z Fundacją Jednym Śladem przez facebooka lub mailowo pod adresem [email protected] lub tel. 601213697. W zgłoszeniu należy umieścić krótki opis swojej osoby oraz namiary kontaktowe. Z uwagi na fakt, że Fundacja jest organizacją charytatywną, osoby, które biorą udział w sesji nie otrzymują honorarium. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 stycznia 2012 roku.

 

Jednym z patronów medialnych akcji został MOTOGEN.PL.