WSBK 2015: Malezja - ostatni przystanek przed przerwą - Motogen.pl

W World Superbike liderem generalki jest Jonathan Rea, który zdeklasował rywali gromadząc 407 punktów na koncie. Drugi jest Tom Sykes, który ma 282 punktów i ukończył oba wyścigi w Stanach Zjednoczonych przed swoim zespołowym kolegą. Na trzecim miejscu znajduje się Chaz Davies mający 263 punkty na koncie. Davies zdominował rundę na Laguna Seca wygrywając kwalifikacje i oba wyścigi. W ten weekend z dziką kartą pojedzie Max Biaggi, który podczas pierwszych piątkowych treningów wolnych był o krok od rekordu toru.

W klasie Supersport prowadzi Kenan Sofuoglu, który ma 155 punktów. Turecki zawodnik nie może sobie jednak pozwolić na przegrane, ponieważ drugi jest Jules Cluzel ze stratą zaledwie 20 punktów, a trzeci – PJ Jacobsen ze stratą 40 punktów. Najszybszy podczas piątkowych treningów wolnych był Lorenzo Zanetti, który w generalce zajmuje czwarte miejsce i ma 97 punktów.

Kto pojedzie na wakacje ze spokojną głową? Tego dowiemy się już w niedzielę. Wyścigi startują o godzinie 7:30 polskiego czasu.

Autor: Wojciech Grzesiak