WMMP 2015: Zwycięstwo Ducati Toruń Motul Team - Motogen.pl

Walkowiak wystartował do sobotniego wyścigu z drugiego pola startowego w klasie Superstock 1000. Reprezentant DTMT, dominując w swojej klasie, pokonał linię mety z dużą przewagą czasową nad resztą rywali. Jako szósty na metę przyjechał Maciej Ukleja, co dało mu pierwszą pozycję wśród debiutantów. Dariusz Małkiewicz z dobrym czasem okrążenia zajął ósme miejsce. W klasie Superbike barwy ekipy reprezentował Piotr Prendota, kończąc wyścig na ósmym miejscu i pierwszym wśród tegorocznych debiutantów, poprawiając jednocześnie swój życiowy rekord okrążenia Toru Poznań.

 

Niedzielny wyścig również dostarczył fanom Ducati zgromadzonym na Czerwonej Trybunie sporo emocji. W klasie Superbike Piotr Prendota powtórzył swój rezultat z soboty i ponownie uplasował się na ósmej pozycji, pokonując wszystkich debiutantów. Maciej Ukleja osiągnął najlepszy wynik z zawodników DTMT startujących w klasie Superstock 1000, pokonując linię mety na piątym miejscu jednocześnie zajmując pierwsze miejsce wśród debiutantów a także ustanawiając nowy, osobisty rekord okrążenia na obiekcie w Poznaniu. Dariusz Małkiewicz dowiózł bezpieczne siódme miejsce utrzymując równe tempo podczas całego wyścigu. Marcin Walkowiak, po dobrym starcie uszkodził w jednym z zakrętów dźwignię zmiany biegów, co zmusiło naszego zawodnika do obniżenia tempa i w efekcie zakończenia wyścigu na ósmej pozycji. Reprezentant Ducati Toruń Motul Team wyjeżdża więc z Poznania na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej z niewielką stratą punktową do lidera tabeli.

 

Przez cały weekend wyścigowy ekipie Ducati kibicowała ogromna grupa fanów. Skład „Czerwonej Trybuny” dopingował naszych zawodników i swoją obecnością motywował do widowiskowej rywalizacji.

 

Ducati Toruń Motul Team wróci do walki o Mistrzostwo Polski już za trzy tygodnie, kiedy to w dniach 18-19 lipca siódmą i ósmą rundę tegorocznego sezonu WMMP będzie gościć Autodrom Most.