Trudne wyścigi dla Yamaha POLand POSITION - Motogen.pl

Sobota była bardzo trudnym dniem dla całego zespołu Yamaha POLand POSITION. Od rana nad torem królował deszcz i tor był bardzo śliski. Mateusz Korobacz, Michał Pernach i Grzegorz Szczypka zaliczyli upadki już podczas kwalifikacji. Świetną formę w klasie Superstock 1000 na mokrym torze prezentował Adam Badziak, ale w wyścigu upadł, jadąc na drugim miejscu, i do mety dojechał jako czwarty.

W wyścigu klasy Junior Superstock 600 już na pierwszym okrążeniu z wyścigiem pożegnał się Mateusz Korobacz, a Artur Wielebski musiał odbyć karę przejazdu przez depo za falstart. Ostatecznie na mecie był siódmy i stracił pozycję lidera klasyfikacji generalnej. Dzielnie walczył Grzegorz Szczypka i wyścig zakończył na piątym miejscu.

Adam Badziak: 'Warunki na torze były w sobotę bardzo trudne. Trasa była śliska i już podczas kwalifikacji nasi zawodnicy zaliczyli upadki. Niestety błędy przydarzyły się także w wyścigach. Ja upadłem jadąc spokojnie na drugiej pozycji, na szczęście uszkodzeń nie było wiele i dotarłem do mety. Mateusz Korobacz niestety pożegnał się z wyścigiem praktycznie w tym samym miejscu, a Artur Wielebski ukarany był przejazdem przez depo za falstart. Takie są wyścigi, dlatego liczymy na odrobienie strat’.

Ostatni dzień Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski w Poznaniu przyniósł awans Adama Badziaka w klasyfikacji generalnej klasy Superstock 1000. W odróżnieniu od soboty wyścig odbywał się na suchym torze, ale występowali w nim zawodnicy pucharu Alpe Adria. Adam pojechał doskonale. Wyprzedził najgroźniejszych rywali i jest teraz najlepszym polskim zawodnikiem w klasie. Podczas kolejnych wyścigów zadaniem Adama będzie powiększanie przewagi i walka o jak najlepsze miejsce na podium.

W trudniejszych warunkach startowali nasi młodzi zawodnicy klasy Junior Superstock 600. Po porannych opadach deszczu tor był mokry i równie niebezpieczny jak w sobotę. W trakcie wyścigu zaświeciło słońce i asfalt zaczął schnąć. Taka sytuacja nie jest dobra dla opon przeznaczonych na mokrą nawierzchnię. Nasi zawodnicy zachowali zimną krew i dokończyli wyścig na wysoko punktowanych pozycjach. Poobijany w sobotę, Mateusz Korobacz był czwarty, Artur Wielebski szósty, a Grzegorz Szczypka dziewiąty. Artur utrzymał drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a zespół Yamaha POLand POSITION umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji zespołowej. Miło nam też poinformować, że Yamaha R6 jest na prowadzeniu w klasyfikacji konstruktorów.

Adam Badziak: 'Generalnie weekend nie był dla nas bardzo szczęśliwy, ale takie są wyścigi. Cieszy mój awans w klasyfikacji generalnej, jednak to występy naszych Juniorów są priorytetem. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie wrócimy do formy z poprzednich wyścigów i na podium. Teraz naszych mechaników czeka pracowity okres, żeby motocykle wróciły do idealnego stanu po wielu wywrotkach’.

Więcej o motocyklach Yamaha