Torque HD – kamera dla motocyklistów - Motogen.pl

Amerykańska firma Liquid Image, specjalizująca się w produkcji kamer używanych w sporcie, stworzyła produkt dedykowany szczególnie motocyklistom.

Torque HD to gogle z wpasowaną kamerą, które mają pasować do większości kasków motocyklowych. Mimo niewielkich rozmiarów, umieszczona nad nosem motocyklisty kamera nagrywa filmy w trybie HD, 1080p oraz 1920x1080p przy 30 klatkach na sekundę, a także w trybie slow-motion: 720p (60 klatek na sekundę). Kamera dysponuje 12-megapikselową matrycą. Dodatkowo Torque HD wyposażona została w moduł łączności z internetem Wi-Fi,  za pomocą którego, przy użyciu specjalnej aplikacji może przesyłać obraz do smartfona. Dzięki temu możemy kontrolować nagrywany obraz, obracając obiektyw o 30° (kąt widzenia soczewek to 136°). Jeśli natomiast chcecie utrwalić swoje filmy i obejrzeć je na dysku, nic prostszego – kamera posiada wejście na kartę Micro SD oraz kabel USB 2.0. Bateria Torque HD pozwala na ciągłe nagrywanie przez 2 godziny.

Kamera, zaprezentowana podczas targów CES w Las Vegas, pojawi się w sprzedaży w czerwcu tego roku. Na razie będzie dostępna w USA, a jej cena wyniesie 399 $. Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.