Startuje nowy sezon zmagań AMA Supercross - Motogen.pl

Wielbicielom motocrossu nie trzeba tłumaczyć, czym jest Supercross, jednak osoby dopiero wdrażające się w sport off roadowy muszą wiedzieć, że SX jest najbardziej widowiskową i prestiżową odmianą motocrossu. Motocykliści rywalizują na bardzo wymagającym torze, budowanym na zadaszonych stadionach sportowych. Zawodnicy sięgający po tytuły mistrzowskie zdobywają sławę i ogromne pieniądze. Wyścigi AMA SX gromadzą średnio 40 tys. widzów podczas każdej rundy, a popularność tego sportu porównać można do wyścigów NASCAR.

Niestety w nadchodzącym sezonie nie zobaczymy obecnego mistrza klasy 450ccm Ryana Villopoto, który postanowił przenieść się do Europy i spróbować swoich sił w MXGP. Wszyscy wielbiciele James’a „Buba” Stewart’a również będą zawiedzeni, ponieważ jego starty zostały zawieszone na skutek domniemanego stosowania dopingu ( o aferze dopingowej przeczytaj tu: James Stewart wykluczony z rywalizacji w sezonie 2015!) Brak tych dwóch, czołowych zawodników nie oznacza jednak braku emocji i ostrej rywalizacji! Nie zapomnianych chwil z pewnością dostarczą nam Ryan Dungey i Ken Roczen, którzy zaciekle walczyli podczas sezonu letniego w AMA lucas Oil Pro Motocross. Jestem przekonany, że walka pomiędzy tymi dwoma zawodnikami będzie naprawdę zacięta!
W sezonie 2014 w klasie „ćwiartek” najszybszym zawodnikiem na Wschodzie był Justin Bogle, natomiast na Zachodzie dominował Jason Anderson.

Jeśli już nie możecie się doczekać ostrej rywalizacji na torze w Anaheim, obejrzyjcie krótką zajawkę, którą przygotowało dla was Monster Energy: