Schloss Augustusburg – historyczne muzeum motocykli otwiera podwoje - Motogen.pl

Już od 22 stycznia w XVI-wiecznym niemieckim zamku będzie można zwiedzać jedno z największych w Europie, a największe w Niemczech muzeum motocykli.

Zbudowany niedaleko Kolonii, zamek Schloss Augustusburg będzie teraz na pewno jednym z obowiązkowych punktów na mapie wszystkich motocyklistów, którzy wybiorą się za naszą zachodnią granicę. Tym bardziej że będzie co w nim oglądać. Na powierzchni 1500 m2 znaleźć można będzie 175 klasycznych i zabytkowych motocykli. Wśród eksponatów znajdą się dobrze znane w Polsce MZ-tki czy motocykle DKW, a także niespotykane nigdzie indziej, najstarsze europejskie jednoślady, m.in.  Hildebrand & Wolfmüller z 1894 roku, wyposażona w gwiaździsty, pięciocylindrowy silnik Megola z 1922 roku, czy Böhmerland w dwóch egzemplarzach.

Zamek Schloss Augustusburg jest wpisany na listę zabytków UNESCO, a na jego terenie znajduje się hotel, punkty gastronomiczne i strzeżony parking dla motocykli. Okolica obfituje w zamki i piękne widoki; oglądanie stałej ekspozycji motocyklowej może być więc jedynie wstępem do dłuższego pobytu.  

Muzeum będzie otwarte codziennie od 10 do 17. Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.die-sehenswerten-drei.de/schlossderbiker_6e.cfm.