Samotny jeździec podróżujacy przez 5 kontynentów na 2 kółkach przejedzie przez Polskę - Motogen.pl

Długa, pełna przygód podróż młodego Indonezyjczyka Jeffreya Polanja, który już niedługo przyjedzie do Polski. 44-latek objeżdza świat sam na swym motocyklu, przynosząc światu przesłanie pokoju pod hasłem: „Ride For Peace” /Jazda dla Pokoju/.

Jego przyjazd do Polski planowany jest na 9 września, stąd 15 września wyruszy do: Szwajcarii, Luksemburga i Niemiec.
Pełna wyzwań podróż rozpoczęła się w Dżakarcie, stolicy Indonezji 23 kwietnia 2006 roku. Spodziewany czas jej trwania wynosi 5 lat i obejmuje około 100 krajów leżących na 5 kontynentach. Przejazd pokoju ma promować ideę pokoju i wzmacniać więź pomiędzy społecznością Indonezji a reszta świata. Jak dotąd odwiedził on 25 krajów: Singapur, Malezję, Tajlandię, Kambodżę, Laos, Wietnam, Chiny, Nepal, Bhutan, Bangladesz, Indie, Pakistan, Afganistan, Iran, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Katar, Oman, Saudi Arabię Saudyjską, Jordan, Liban, Egipt, Libię, Tunezję, Algerię, Maroko, Białoruś, Rosję, Austrię, Słowację oraz Czechy. Po zakończeniu podróży przez Europę uda się do Ameryki oraz Australii. Polnaja zakończy swą wyprawę w roku 2011 w Indonezji.

Jeffrey ‘JJ’ Polnaja jest profesjonalnym cyklistą, który ma w sobie żyłkę podróżnika. Jego psełdonim „JJ” jest skrótem od „ Jurig Jalana” (w lokalnej indonezyjskiej gwarze oznaczające „ducha drogi, widmo na drodze”. Polanja przemierza świat motorem BMW model R1150GS adventure bike wersja limitowana, który według niego bardzo konfortowo prowadzi się w różnych warunkach terenowych oraz cechuje go wyjątkowa niezawodność. Motocykl ten jest wyposażony w GPS (global positioning system), kamerę video, i dodatkowy pojemnik na narzędzia oraz zapasy.

Jeffrey wierzy w to, że jego rajd motocyklem przełamie bariery kulturowe oraz przyczyni się do nawiazania wielu nowych przyjaźni. Jak mawia Polnaja: „Braterstwo motocyklistów nie zna granic”. Swoją wyprawą chce także poruszyć ludzkie serca i umysły, bez względu na pochodzenie, rasę, poglądy polityczne, czy inne różnice.
W trakcie wizyty w Polsce Jeffrey zaplanował spotkanie z Indonezyjczykami mieszkającymi w Polsce, członkami klubu BMW (Klub Polska Motocykle) oraz udzieli wywiadu polskim mediom. 15 września Jefferey opuści Warszawę by wyruszyć do Szwajcarii.
Historia jego losów oraz nagrania video będą dostępne na stronach internetowych pod hasłem: „ ride for peace”. Dodatkowe informacje na temat rajdu pokoju można znaleść na stronie http://www.rideforpeace.info

Plan pobytu w Polsce:
6 wrzesnia – przekroczenie granicy polsko – czeskiej, przyjazd do Krakowa
7 wrzesnia godz. 10:00 wizyta w Oświęcimiu, wyjazd w kierunku Warszawy, przyjazd ok godz 17:00 – 18:00
9 wrzesnia godz 11:00 konferencja prasowa, wyjazd z Polski