Red Bull FMX Seaside Tour: pierwszy etap za nami! - Motogen.pl
Tego jeszcze w Polsce nie było! Pięć sław freestyle motocrossu, dziewięć wyjątkowych lokalizacji podczas ośmiu dni, a to wszystko na polskim wybrzeżu. Tak, to zorganizowany po raz pierwszy Red Bull FMX Seaside Tour, czyli ekstremalna karawana zapowiadająca finał serii Red Bull X-Fighters w Madrycie. Było gorąco, mimo, że bywało chłodno za sprawą pogody…
 
 

Zaczęło się – 2 lipca na Targu Węglowym w Gdańsku przed kilkoma tysiącami głodnych freestyle’owych wrażeń widzów miał miejsce pierwszy pokaz z cyklu Red Bull FMX Seaside Tour.

 
 

Na rozgrzewkę ryk pił spalinowych, torreador i konkurs wiedzy o X-Fighters. Potem było jeszcze bardziej gorąco – pierwszy skok, publiczność szaleje. Drugi, trzeci – światowe gwiazdy szykują sie do pokazania, na co je stać. Pierwsze tricki, lekko nieśmiałe whip’y, heelclicker’y aż do niesamowtego tsunami, czy upragnionego przez wielu salta w tył, czyli backflip’a. Było gorąco. W Gdańsku latał dla nas Mat Rebeaud, Ronnie Renner, Chris Birch oraz Jimmy Verburgh. Gorący doping zebranych fanów tego sportu z zachęcał mistrzów do podniebnych akrobacji. Kto nie był, niech żałuje!
 
Sopot przywitał jeźdźców niepewną pogodą, ale… Ale nie pozbawiło to energii kilku tysięcy zebranych kibiców. Fale białych chust, ryk pił spalinowych, doping i walki z torreadorem, a wreszcie same skoki – niezapomniany show na ojczystej ziemi. Atmosfera Red Bull X-Fighters z Madrytu wyprzedziła czas i zawitała do nadmorskiego kurortu, by zapowiedzieć finał serii, który odbędzie się 27 lipca na arenie Las Ventas w stolicy Hiszpanii. Urzędujący mistrz świata, Mat Rebeaud rozgrzał wszystkich serią świetnych backflip’ów z kombinacjami – emocje sięgały zenitu!

 
 

Niestety z powodu warunków atmosferycznych pokazy w Malborku oraz Łebie zostały odwołane. Obfite opady deszczu uniemożliwiły zawodnikom odbycie skoków, których wykonanie wymaga ogromnej precyzji. 60km/h na rampie, dystans 21 metrów i lądowanie na mobilnym lądowisku to nie lada wyczyn, szczególnie w połączeniu z niebezpiecznymi akrobacjami. Freestyle Motocross ma w tym roku pecha – po odwołaniu finałów X-Fighters w Slane przyszła pora na płatanie pogodowych figli polskiej publice.
 
Red Bull FMX Seaside Tour to zapowiedź zawodów w Madrycie, których transmisję będziemy oglądać w telewizji Polsat, kinach Cinema City oraz na telebimach w Łebie, Chałupach i Pobierowie podczas beach party do rana. Zapraszamy!

Następne pokazy:

9 lipca: Kołobrzeg (Port Jachtowy), od godz. 21.00
10 lipca: Niechorze (molo), od godz.14.00
10 lipca: Pobierowo (skrzyżowanie w centrum), od godz. 21.00
11 lipca: Międzyzdroje, od godz. 21.00
12 lipca: Szczecin (Plac Lotników), od godz.. 21.00