Nowy Harley-Davidson FLSTSB Softail Cross Bones - Motogen.pl
Harley zaprezentował swą ostatnią nowość z "ciemnej" serii, FLSTSB Softail Cross Bones.

To bardzo old school’owy motocykl, świetny przykład nurtu "dawny wygląd, nowa technologia". Jeśli szukasz 50-letniego custom’a ale chciałbyś, by miał gwarancję, nowy Harry to idealny sprzęt dla Ciebie.

Nowy Harley nawiązuje wyglądem do motocykli z ery powojennej. Łączy w sobie masę detali, takich jak pojedyncza kanapa na sprężynach, okrągła pokrywa filtra powietrza, półokrągłe podnóżki czy ścięty przedni błotnik. Sercem nowego Cross Bones’a jest jednostka Twin Cam 96B o pojemności 1584cm³ generująca moment obrotowy rzędu 115Nm przy 3100 rpm. Silnik pomalowany jest na czarno i posiada polerowane elementy. Skrzynia biegów to 6-biegowa jednostka Cruise Drive, nowy Softail posiada również unikalne zawieszenie, jak na tą serie przystało.

Braćmi modelu Cross Bones są pochodzące z tej samej serii (Dark Customs) motocykle: Nigtster, Night Train, Night Rod Special i Street Bob. Jak każdy H-D, prezentowany Softail posiada swój indywidualny i niezależny styl dopełniony ekskluzywnymi komponentami, całość wykonana jest bardzo kunsztownie i z dbałością o każdy detal.