Koniec Voxana? - Motogen.pl

Niedawno pisaliśmy Wam o tym, że francuski producent motocykli Voxan boryka się z ogromnymi problemami finansowymi, których skutkiem będzie najprawdopodobniej zamknięcie firmy.

Po tym, jak wstrzymał wypłaty dla pracowników, Voxan otrzymał 6 miesięcy, by wybrnąć z sytuacji, zanim sąd wyda decyzję o likwidacji. Czas powoli upływa i w chwili obecnej Francuzom zostało jedynie 10 dni, by poddać się wykupieniu przez inną firmę lub zlikwidować zakład, a następnie wyprzedać akcje firmy.

Niestety, nic nie wskazuje na to, by przez nadchodzący czas cokolwiek miało się zmienić i uratować Voxana przed zniknięciem z rynku. Co prawda, francuski magazyn ’Motorevue’ twierdzi, że wykupem producenta motocykli interesują się firmy IDF (Fortune Lands Luxemburg) i Sodemo, ale żadna z nich nie wypełniła jeszcze poręczenia wymaganego w tej sprawie przez sąd handlowy, w którym toczy się postępowanie.

Miejmy nadzieję, że mimo wszystko Voxan wykaraska się z tarapatów i że jeszcze zobaczymy Nefretiti na ulicach europejskich miast.