Komfort i bezpieczeństwo dzięki prawidłowej pozycji. Adaptery kierownicy TRW - Motogen.pl

Nieprawidłowa wysokość kierownicy utrudnia manewrowanie motocyklem, co ogranicza panowanie nad maszyną. To zaś w prosty sposób przekłada się na bezpieczeństwo jazdy.

Innym problemem jest dyskomfort związany z nieprawidłową pozycją. Ból, pleców, drętwienie nadgarstków i inne podobne objawy mają często swoje źródło właśnie w nieprawidłowej pozycji.

Dopasowanie poszczególnych elementów w motocyklu nie jest sprawą skomplikowaną. Największym problemem jest wysokość kierownicy, ale i tutaj można poradzić sobie z tym za pomocą specjalnych adapterów.

TRW ma w swojej ofercie atrakcyjnie wykończone, frezowane techniką CNC zestawy aluminiowych adapterów do montażu kierownicy stożkowej 28 mm lub 28,6 mm. Dzięki nim możliwe jest, w zależności od rodzaju adaptera, podniesienie wysokości o 1-10 mm lub nawet 35 i 45 mm.

Wersja 1 przeznaczona jest do kierownic o średnicy 22 mm i zaciskiem o średnicy 28 lub 28,6 mm. Adapter montowany jest do istniejącego dolnego mocowania kierownicy, umożliwiając jej podniesienie o 10 mm.

Wersja 2 nadaje się do montażu bezpośrednio na górnej powierzchni trzech zacisków, przy pomocy centralnej śruby. Adaptery dostępne są w dwóch różnych wysokościach.