Kobieca wyprawa bursztynowym szlakiem - Motogen.pl

Dziewczyny mają zamiar cofnąć się do III wieku n.e i tak jak praprzodkowie przemierzyć Szlak Bursztynowy, który zaprowadzi je z Gdańska wprost do Sankt Petersburga.

Trasa będzie liczyła około 3700 km i poprowadzi motocykle przez Litwę, Łotwę i Estonię. Termin tej spektakularnej podróży plasuje się w dniach 29.06-14.07.2013. Uczestniczki mają w planach zwiedzać największe miasta położone wzdłuż Szlaku Bursztynowego oraz między innymi Obwód Kaliningradzki, największa kopalnię bursztynu, Połągę, Rygę – zamek Ryski, Sankt Petersburg – Peterhof, Pałac Katarzyny Wielkiej wraz z Bursztynową Komnatą, Pałac Zimowy, Wilno i wiele innych intersujących obiektów oraz miejsc występujących na trasie.

Celem Motopomorzanek jest zwiedzanie niesamowitych miejsc związanych z bursztynem jak i odkrywanie jego historii w różnych zakątkach świata. Istotne są tu również takie czynniki jak promocja województwa pomorskiego oraz realizowanie największej pasji wszystkich dziewczyn należących do stowarzyszenia czyli jazda motocyklem. Dzięki wsparciu finansowemu Motowomen Amber Expedition 2013, które udzieliło Biuro Prezydenta ds. Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Motopomorzanki mogą dokonywać kolejnych podbojów Bursztynowego Szlaku oraz aktywnie propagować swoją pasję.

Mimo to dziewczyny nadal szukają sponsorów, aby móc sfinansować swoją wyprawę. Firma, która zdecyduje się wesprzeć podróż proszona jest o kontakt drogą mailową na adres: [email protected]. Po kontakcie dziewczyny obiecują objaśnić szereg informacji związanych z korzyściami dla przedsiębiorstwa sponsorującego wyprawę.

Więcej informacji

MOTOPOMORZANKI