King of Baggers, czyli wyścig cruiserów z kuframi?! Filmy są zachwycające! - Motogen.pl

Baggery, czyli cruisery z kuframi i owiewką, nie nadają się za bardzo na tor. Dlatego w iście amerykańskim klimacie zorganizowano profesjonalne wyścigi! King of Baggers okazało się widowiskowym wydarzeniem!

Wiecie czym jest motocykl typu bagger? To odmiana cruisera. Jest więc długi, ciężki i jak to bywa najczęściej, napędzany jest silnikiem V2 o sporej pojemności, niezbyt dużej mocy, ale z ogromnym momentem obrotowym. Baggery charakteryzują się dwoma bocznymi kuframi zamontowanymi na stałe, które wraz z umiarkowanie wysoką przednią owiewką nadają ciekawą, opadającą linię.

Tak wygląda fabryczny „bagger”, Indian Challenger.

Baggery dodają cruiserom trochę dynamiki, ale wciąż nie można nazwać ich motocyklami sportowymi. Amerykańska liga wyścigowa MotoAmerica zorganizowała więc profesjonalne wyścigi baggerów. Bardzo amerykański pomysł, który jest zupełnie bez sensu, ale odwdzięcza się ogromną widowiskowością. Jesteśmy totalnie zachwyceni!

Wyścigi baggerów odbyły się na torze Laguna Seca, sławnym m.in. dzięki zakrętowi „korkociąg”. Czas start dla żarów o tym, czy baggery zmieszczą się w korkociąg.

Torowe baggery po tuningu, w akcji:

Wyścigi były naprawdę widowiskowe. Do startu zapisało się kilku dobrych oraz wyjątkowo dobrych zawodników motocyklowych, a więc oglądać można było emocjonujące pojedynki oraz baggery slajdujące na hamowaniach do zakrętów. Cudowne! Zwyciężył Tyler O’Hara na motocyklu Indian Challenger zmodyfikowanym przez S&S Cycles.

Regulamin pozwalał na sporo modyfikacji, w tym zamontowanie turbosprężarki. Zmieniać można było opony, zawieszenie, czy umiejscowienie podnóżków i kilku innych elementów. Ale baggerowa owiewka oraz kufry boczne pozostawały elementami obowiązkowymi.

Obejrzyjcie kilka najlepszych filmów z tego zachwycająco-amerykańskiego wydarzenia. Trochę zazdrościmy rozmachu.

Najlepsze ujęcia z wyścigu:

Wheelie na starcie, zakończone zaskakującym dachowaniem:

Kilka szybkich, miłych dla oka ujęć z baggerów w akcji:


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany