Jaki olej do Hondy Varadero 1000? - Motogen.pl

To pytanie pojawia się bardzo często: jaki olej do Hondy Varadero 1000? Oznacza to, że te duże turystyki wciąż cieszą się sporym zainteresowaniem, a użytkownicy chcą o nie dbać.

Honda pokazała model Varadero XL 1000V w 1998 roku, seryjna produkcja ruszyła rok później i trwała do roku 2012. Motocykliści widzieli w tym modelu następcę legendarnej Afryki Twin XRV750, jednak zamysły projektantów tego motocykla były zupełnie inne.

Początków Hondy Varadero 1000 można dopatrywać się na długo przed premierą modelu. Już na początku lat 90., inżynierowie Hondy dostali zadanie przygotowania projektu motocykla turystycznego, pozycjonowanego wyżej niż Africa Twin i łączącego cechy enduro i komfortowego turystyka. W tym celu wykorzystano pochodzący z modelu VTR 1000 F Firestorm silnik o pojemności 996 cm3 oraz zawieszenie i hamulce z modelu Honda VFR 750F.

Honda Varadero 1000 od razu zyskała uznanie wśród miłośników motocykli turystycznych. Mimo sporej masy (prawie 270 kg w stanie gotowym do jazdy), charakteryzowała się ona nie tylko świetnymi osiągami, ale również ponadprzeciętną wygodą, sporym zasięgiem i większą niż w Afryce Twin przestrzenią bagażową. Był to zatem idealny wybór dla osób, które chciały przemierzać długie trasy w komfortowych warunkach.

Honda Varadero XL 1000V zyskała sobie uznanie także dzięki swojej wszechstronności i niezawodności. Warunkiem bezproblemowej jazdy był jednak nie tyle troskliwy, co systematyczny serwis z wykorzystaniem części i płynów wysokiej jakości. Takie egzemplarze bez problemu robią 300 tys. km i więcej bez awarii.

Jaki olej do Hondy Varadero XL 1000V?

Jeśli chcesz przez lata cieszyć się bezawaryjną jazdą Hondą Varadero 1000, musisz oczywiście zadbać o jak najlepszy olej. V-twin Varadero 1000 ma bowiem sportowe korzenie i pracuje z minimalnymi tolerancjami. Niewłaściwy środek smarny może mu poważnie zaszkodzić.

Honda przewiduje do Varadero XL 1000V olej 10W40. Użytkownicy tego turystyka polecają na grupach i forach olej Motul. Narzędzie doboru oleju silnikowego podpowiada tutaj trzy różne produkty:

Motul do motocykli
Motul do motocykli

Honda Varadero 1000 – jaki olej do turystyki

Dwa pierwsze produkty, czyli oleje syntetyczne uniwersalne, znajdą zastosowanie w każdych warunkach – zarówno kiedy głównie dojeżdżasz do pracy, jak i wówczas, gdy jesteś wytrawnym podróżnikiem, przemierzającym najbardziej odległe trasy. Silnik Hondy Varadero 1000 nie jest jednostką wysiloną, więc zarówno 7100, jak i 5100 bez problemu poradzą sobie ze skutecznym smarowaniem zarówno motoru, skrzyni, jak i sprzęgła. Ważne, by wymieniać olej co 12 tys. km, jak zaleca producent.

Honda Varadero XL 1000V – który olej najlepszy?

Jeśli wykorzystujesz swoją Hondę Varadero 1000 w szczególnie trudnych warunkach – na przykład na ekstremalnie trudnych górskich drogach pod maksymalnym obciążeniem, możesz rozważyć użycie oleju wyczynowego – 300V. Ma ona zastosowanie zwykle w silnikach wyścigowych pracujących w szerokim zakresie temperatur i obrotów, dlatego doskonale sprawdzi się również w bardzo trudnych warunkach turystycznych.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany