European Junior Cup – ściganie dla najmłodszych - Motogen.pl

W przyszłym sezonie w ramach WSBK szykuje się gratka dla najmłodszych adeptów ścigania się po torze – European Junior Cup.

Rozgrywki dla młodzieży w wieku 14 – 17 lat będą się obywały podczas rund WSBK na torach Assen, Monza, Aragon, Silverstone, Nurburgring czy Magny Cours. Najprawdopodobniej nastolatkowie będą się ścigać na lekko zmodyfikowanych Kawasaki Ninja ZX 240. Wyścigi w ramach EJC będą się odbywały pomiędzy rundą, Supersport a Superbike. Od uczestników imprezy wymagane będzie jedynie co najmniej roczne doświadczenie w ściganiu po torze lub wysoki poziom osiągnięty w rozgrywkach Minimoto, Enduro lub Motocross.

Opłata za udział w wyścigu ma wynieść 18 500 Euro. W jej skład wejdą m.in. przelot na miejsce, motocykl, opony, benzyna, odzież motocyklowa oraz zakwaterowanie. Dodatkowo młodym adeptom zostaną zapewnione spotkania i treningi z doświadczonymi zawodnikami, którzy wprowadzą ich w arkana ścigania.

Polskich zawodników w klasie European Junior Cup będzie wspierała katowicka firma Dynotech. Więcej informacji dotyczących udziału w zawodach w klasie EJC na stronie www.dynotech.pl lub u Damiana Sapińskiego pod nr telefonu 608-655-130.