Dwa zwycięstwa braci Szkopków podczas finałowej rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Paweł Szkopek Mistrzem Polski - Motogen.pl

W dniach 8-9 sierpnia na torze w Poznaniu rozegrano VI, ostatnią rundę Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Zwycięstwo w całym cyklu w najbardziej prestiżowej klasie Superbike zapewnił sobie Paweł Szkopek (DIALOG Racing Team). Zawodnik wygrał zarówno sobotni, jak i niedzielny wyścig. Świetną formę zaprezentował także brat Pawła, Marek startujący w klasie Superstock 1000. Dwa wygrane w ostatni weekend wyścigi zapewniły mu w efekcie trzecie miejsce w Mistrzostwach. 

Ostatni weekend był prawdziwą ucztą dla fanów wyścigów motocyklowych. Ze względu na rozgrywany we wrześniu na torze Poznań Puchar Europy organizatorzy przesunęli termin finałowych rozgrywek. Podczas ostatniej rundy serialu zawodnicy mieli więc do przejechania dwa wyścigi. Wyścigi klas Superbike oraz Superstock 1000 zostały rozegrane łącznie. Obydwa wyścigi należały do braci Szkopków, którzy w swoich klasach ukończyli rywalizację na pierwszych miejscach.

Już podczas treningu o Superpole Paweł i Marek uzyskali najlepsze czasy okrążeń i do wyścigu startowali z dwóch pierwszych miejsc. Bardzo dobry start Marka do sobotniej rywalizacji pozwolił mu na objęcie prowadzenia w wyścigu i utrzymanie przewagi do samego końca. Drugi linię mety przekroczył Paweł Szkopek zwyciężając tym samym w klasie Superbike. Wyścig pechowo zakończył się dla Janusza Oskaldowicza oraz Marcina Walkowiaka, którzy po zderzeniu wypadli z toru. 

Niedziela nie przyniosła dużych niespodzianek. Kolejny fenomenalny w tym sezonie wyścig Pawła Szkopka zapewnił mu zdobycie tytułu Mistrza Polski w klasie Superbike. Starszy z braci, wygrywając sześć z ośmiu wyścigów rozegranych w ramach WMMP zdobył w sumie 166 punktów. Drugie miejsce w klasie uzyskał Ireneusz Sikora (118 pkt.), a trzecie Janusz Oskaldowicz (86 pkt.).

Marek Szkopek, po dobrym występie w VI rundzie WMMP awansował w klasyfikacji generalnej w klasie Superstock 1000 na miejsce trzecie uzyskując 106 punktów. Mistrzem Polski w tej klasie został Marcin Walkowiak (123 pkt.), przed Bartłomiejem Wiczyńskim (117 pkt.) Dalsza pozycja Marka, wynika m.in. z nieobecności podczas poprzedniej rundy rozegranej w czeskim Moście. Zarówno Marek, jak i Paweł zrezygnowali z występu w tych zawodach na rzecz Pucharu Europy. Dzięki startowi w szwedzkiej Karlskodze starszy z braci zapewnił sobie zwycięstwo w europejskim serialu, a  Marek awansował w klasyfikacji generalnej na trzecią pozycję. Tytuł Mistrza Polski w klasie Superstock 600 otrzymał Andrzej Chmielewski, który już podczas poprzedniej rundy zapewnił sobie zwycięstwo w serialu.

Tegoroczny sezon jest dla Pawła Szkopka szczególnie udany. Zawodnik nie tylko zdobył tytuł Mistrza Polski, ale także uzyskując najlepszy wynik w szwedzkiej Karlskodze zapewnił sobie zdobycie Pucharu Europy. W pierwszy weekend sierpnia mieliśmy także możliwość oglądania Szkopka w IX rundzie Motocyklowych Mistrzostw Świata rozegranej na torze Brands Hatch pod Londynem. Paweł Szkopek startował na motocyklu Triumph Daytona 675 w klasie Supersport. Zawodnik jest pierwszym Polakiem zaproszonym do startu w Mistrzostwach Świata przez team fabryczny. Zawodnik ma na swoim koncie  również starty w World Supersport i Mistrzostwach Świata Endurance.

Paweł Szkopek: Bardzo cieszę się ze zwycięstwa i zdobycia tytułu Mistrza Polski. Jeszcze bardziej jednak jestem zadowolny z całego sezonu, który jest dla mnie wyjątkowo szczęśliwy: Mistrzostwo Polski, Puchar Europy, a także udany występ na Mistrzostwach Świata. Zespół Triumpha jest zadowolony z mojego pierwszego występu. Mam nadzieję, że będą kontynuować współpracę przy startach w następnych rundach Mistrzostw Świata. Wszystko zależeć będzie jednak od sponosrów. Mam nadzieję, że będą chcieli kontynować współpracę. Cieszy mnie także występ brata, który zwyciężając w obydwu wyścigach udowodnił dobrą formę. Bardzo dziękuję sponsorom, dzięki którym starty teamu były możliwe. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy kontynuować współpracę i zdobywać kolejne doświadczenia i trofea.

Marek Szkopek, brat Pawła to aktualny Wicemistrz Polski Superstock 600, sezon wcześniej wywalczył Wicemistrzostwo Polski w klasie Superstock 1000. Marek uzyskał również tytuł Mistrza Europy Centralnej w klasie GP125 wywalczony w 2002 roku. W sezonie 2008 Marek startuje w Mistrzostwach Polski i Pucharze Europy. W Pucharze Europy Marek plasuje się obecnie na trzeciej pozycji.

Marek Szkopek: Podczas finałowej rundy WMMP startowałem na mocniejszym od mojego motocyklu Pawła. Mogę powiedzieć, że cel został osiągnięty – w obydwu wyścigach uzyskałem najlepszy wynik w swojej klasie, co zapewniło mi awans w klasyfikacji generalnej. Nie ukrywam jednak, że w przyszłym sezonie liczę na jeszcze lepszy rezultat i zdobycie tytułu Mistrza Polski. Podobnie, jak w tym roku zamierzam startować w klasie Superstock 1000.

W Dialog Racing Team oprócz Pawła i Marka Szkopków, w sezonie 2008 występują również Krzysztof Kalski i Marcin Dąbrowski. Obaj zawodnicy startują w klasie Rookie. Krzysztof Kalski, ze względu na kontuzję, nie wystąpił w weekend w Poznaniu.

Sponsorem głównym teamu jest firma DIALOG TELECOM.

Sponsorzy:
WÓLCZANKA, BERGSON, OKI PRINTING SOLUTIONS, HERTZ SYSTEMS,
JUNGHEINRICH

Partnerzy Teamu:
YAMAHA, SHOEI, SBK, DUNLOP.

Więcej informacji o teamie na stronie www.szkopek.pl.