Dainese twierdzi, że Alpinestars skopiowało patenty włoskiej marki, a konkretnie system elektronicznego sterowania poduszką powietrzną i umiejscowienie go. Dainese uważa, że Alpinestars powinno zapłacić za użycie tych samych patentów, które wykorzystuje system D-Air.

Alpinestars odpiera te zarzuty słusznie punktując, że jest pionierem jeśli chodzi o bezprzewodowe poduszki powietrzne dla motocyklistów, które nie wymagają instalacji czujników w samym motocyklu.

Jednocześnie w komunikacie prasowym Alpinestars podaje, że Dainese nie wniosło jeszcze oficjalnie żadnej sprawy do sądu, więc producent nie zamierza wycofywać swoich produktów z Niemiec i Włoch.

Jeżeli dla Dainese jest to forma walki z konkurencją, to jest ona dość zaskakująca, ponieważ kombinezony Dainese z poduszkami powietrznymi zostały już docenione przez marki Ducati, BMW Motorrad i Yamaha.

Autor: Wojciech Grzesiak

Więcej w Ze świata
Pierwszy klient odebrał motocykl Honda RC213V-S

Historyczna chwila miała miejsce w poniedziałek, 21 grudnia. Honda z dumą dostarczyła pierwszemu na świecie klientowi model RC213V-S. Przekazanie maszyny...

Zamknij