AMA Supercross 2015: Runda 12 – Detroit - Motogen.pl

Main Event SX450

Przysłowie głosi, że historia lubi się powtarzać i tym razem tak się stało. Niestety po raz kolejny mogliśmy być świadkami bardzo poważnego incydentu wyścigowego. Trey Canard dosłownie wylądował na plecach Jake Weimera podczas kwalifikacji! Przypomnijmy, że w 2012 na Dodgers Stadium Trey Canard doznał bardzo poważnej kontuzji właśnie po tym, jak inny zawodnik uderzył go przednim kołem w plecy. Canard mimo złamanego kręgosłupa wrócił do wyścigów. Mamy nadzieje, że Weimer nie doznał aż tak rozległych obrażeń i szybko wróci do zdrowia. Tray’a na pewno nie zobaczymy w najbliższym czasie na motocyklu, ponieważ przy upadku doznał złamania ręki.

Wypadek z udziałem Treya Canard i Jake Weimer:

 

Ryan Dungey był najszybszym zawodnikiem podczas kwalifikacji. Wszystko wskazywało na to, że jego zwycięska passa nie zostanie przerwana. Jednak to Andrew Short wykazał się najlepszym startem z bramek i tym samym zdobył holeshota. Dungey szybko pokonał kolegę z zespołu i przebił się na pozycję lidera. Mimo płynnej i szybkiej jazdy- Dungey musiał uznać wyższość Eli Tomaca, który po zeszłotygodniowych niepowodzeniach, był bardzo zdeterminowany. Eli już podczas 4 okrążenia objął prowadzenie i nie stracił pierwszej pozycji aż do końca wyścigu. Jest to już drugie zwycięstwo w tym sezonie młodego zawodnika Teamu Honda.

Największym pechowcem w Motor City okazał się Jason Anderson. Nie opanował motocykla w sekcji rytmów i w spektakularny sposób przeleciał przez kierownicę. Wypadek wyglądał bardzo poważnie. Miejmy jednak nadzieję, że Jason nie doznał żadnej poważnej kontuzji.

Spektakularny upadek Jasona Andersona :

 

W klasyfikacji generalnej bez zmian na pierwszym miejscu znajduje się Ryan Dungey. Obecnie posiada 271 punkty, co daje mu przewagę 67 punktów nad kontuzjowanym Treyem Canardem. Trzecią lokatę zajmuje Eli Tomac ze 194 punktami na koncie.

Wideo podsumowanie Main Event SX450:

 

Pozycja

#

Zawodnik

Motocykl

1

3

Eli Tomac

Honda CRF 450

2

5

Ryan Dungey

KTM 450 SX-F Factory Edit

3

14

Cole Seely

Honda CRF 450

4

22

Chad Reed

Kawasaki KX 450F

5

18

David Millsaps

Kawasaki KX 450F

Wyniki rundy w Detroit- klasa SX450

Klasyfikacja generalna- klasa SX450

Main Event SX250

W klasie ćwiartek do gry wrócił ubiegłoroczny mistrz- Justin Bogle. Już sam start zapowiadał bardzo ciekawą rozgrywkę, ponieważ lider klasyfikacji generalnej Marvin Musquin został z tyłu. Przez swój nieudany start Marvin musiał przedzierać się na czołowe pozycję, a w tym czasie Justin Bogle zdobywał przewagę na pozycji lidera.

Jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Justina Bogle, jednak „Capitan”- jak nazywają go fani, zapowiada kolejne zwycięstwa i obiecuje, że nie odda tytułu Musquinowi bez walki.

Klasyfikacja generalna SX 250 East nie uległą zmianie. Na jej czele wciąż znajduje się Marvin Musquin z dorobkiem 144 punktów. Na drugiej pozycji odrabia straty Justin Bogle, który obecnie na swym koncie ma 131 punktów. Podium zamyka Jeremy Martin z liczbą 103 punktów.

Wideopodsumowanie Main Event SX250:

 

Pozycja

#

Zawodnik

Motocykl

1

1

Justin Bogle

Honda CRF 250

2

25

Marvin Musquin

KTM 250 SX-F

3

37

Joey Savatgy

Kawasaki KX 250F

4

6

Jeremy Martin

Yamaha YZ250F

5

62

Anthony Rodriguez

Yamaha YZ250F

Wyniki rundy w  Detroit -klasa SX250

Klasyfikacja generalna- klasa SX250

Pełna wideo relacja całego wieczoru Supercross:


2015 Monster Energy AMA Supercross Round 12… przez cbmracing

W przyszłym tygodniu (28.03.2015) zmagania AMA Supercross przenoszą się do St. Louis. Nie przegapcie tej emocjonującej rywalizacji i śledźcie wyniki wraz z Motogenem!