Althea Racing rozstaje się z Ducati - Motogen.pl

Dość dramatyczna wiadomość przyszła ze światka WSBK. Althea Racing, która jest, powiedzmy sobie szczerze, nieoficjalnym teamem fabrycznym marki w zmaganiach Superbike, postanowiła się rozstać z Ducati. Oczywiście poszło przede wszystkim o pieniądze. Ducati zapowiedziało wsparcie dla teamu na 2013 na poziomie tego z 2012 roku, a to może być za mało. Jak twierdzi zespół Panigale, wymaga sporych nakładów finansowych. Niestety, nowy właściciel włoskiej marki, czyli Audi, na razie nie jest zainteresowany zwiększaniem sum inwestowanych w Panigale. Nie wiadomo bowiem co dokładnie stanie się z regulaminem Superbike. Kolejnym powodem dramatycznego rozejścia się dróg obu firm jest chęć utrzymania w zespole Davide Giugliano. Carlos Checa, a dokładniej jego pensja, była w 2012 opłacana przez fabrykę. Drugi zawodnik był natomiast na utrzymaniu zespołu.

Althea twierdzi, że chce pozostać w wyścigach. Nie wiadomo jednak na jakich motocyklach będzie startować. Wielką niewiadomą pozostaje też los obu zawodników. Carlos Checa najpewniej pozostanie związany z Ducati, jednak na obecną chwilę nie ma dla niego zespołu, mechaników i całego niezbędnego do ścigania się zaplecza.

Ducati zapowiedziało, że w najbliższych tygodniach przedstawi plany na sezon 2013. Zanim to nastąpi, czeka nas zapewne wiele spekulacji na ten temat. Zobaczymy co faktycznie wymyślą Włosi wraz z Audi, które przecież teraz ma sporo do powiedzenia, jeżeli chodzi o wydatki i politykę.  

Więcej o motocyklach Ducati