Zimowanie elektrycznego skutera - Barton przypomina, jak dbać o elektryki - Motogen.pl

Jak zimować elektryczny skuter lub motocykl? Barton zdradza kilka wskazówek, jak zadbać o baterie.

Na całym świecie przybywa pojazdów elektrycznych, nie inaczej jest w naszym kraju. Są one alternatywą dla silników na paliwa stałe. Znacznie obniżają koszt przejechania każdego kilometra i nie zakłócają spokoju naszych sąsiadów. By jednak służyły nam jak najdłużej, musimy pamiętać o odpowiedniej eksploatacji. Czy robisz to dobrze?

Koniec sezonu? Nie zapomnij o baterii

Dla większości motocyklistów wraz z pierwszymi przymrozkami sezon dobiegł końca. Przerzuciliśmy się na cztery kółka lub wybraliśmy komunikację miejską. Musimy pamiętać jednak o naszych jednośladach, które tak dzielnie nam służyły podczas sezonu. Dzięki przestrzeganiu kilku zasad, wiosną unikniemy przykrych niespodzianek związanych z niemożliwością uruchomienia naszych jednośladów.

Wszystkie motocykle i motorowery wyposażone są w akumulatory, o które musimy szczególnie dbać podczas zimowania. Skupmy się jednak na pojazdach w 100% elektrycznych, bo w tym przypadku bateria jest bardzo ważna, a jej ewentualna wymiana może wiązać się ze sporymi kosztami.

Zasady – jak zimą zadbać o baterie elektryka?

Barton w swojej ofercie posiada kilka pojazdów elektrycznych i są to:

  • Barton Energy,
  • Barton Energy 2.0,
  • Barton E-max,
  • Barton E-max Li-ion,
  • Barton E-max One,
  • Barton Tres,
  • Barton Quatro

Podczas zimowania tych pojazdów, ale i sporadycznego używania należy pamiętać o kilku bardzo ważnych zasadach:

  1. Stosuj oryginalną ładowarkę dołączoną do skutera. Ładowarka musi być ustawiona na odpowiednie napięcie.
  2. Kiedy akumulator będzie naładowany należy go odłączyć od prądu. Nie dopuść do przeładowania akumulatora. Szczególnie wrażliwe są na to baterie Li-on.
  3. Przechowuj skuter w dodatnich temperaturach. Jeśli to niemożliwe, to zadbaj przynajmniej o akumulatory. Idealną temperaturą jest temperatura pokojowa, minimalna to 15°C.
  4. Nie podłączaj skutera do ładowania bezpośrednio po jeździe. Daj mu ostygnąć.
  5. Nie pozwól, aby bateria została całkowicie rozładowana, a jeżeli taka sytuacja się wydarzy zadbaj o jak najszybsze naładowanie baterii
  6. Jeżeli skuter będzie nieużywany przez dłuższy czas, np. zimą – naładuj go do pełna i co 2 tygodnie sprawdzaj czy nie trzeba go doładować.

Jeśli powyższe punkty zostaną wdrożone, wiosną bez problemów będziecie cieszyć się z jazdy swoimi jednośladami. W razie potrzeby zakupu nowego akumulatora, odsyłamy na naszą stronę www.morettiparts.pl


Jedna odpowiedź

  1. dejw

    Dobrze wiedzieć, tak się składa że mam elektryczną vespę więc takie info zawsze się przyda na zakończenie sezonu

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany