Stalowe przekładki sprzęgła. Ważny dla bezpieczeństwa element napędu - Motogen.pl

Nieumiejętne stosowanie sprzęgła, może spowodować jego przedwczesne zużycie. Ale nawet jeżeli obchodzisz się z lewą klamką jak należy, musisz liczyć się z tym, że sprzęgło po pewnym czasie zużyje się.

Jeśli zauważysz, że biegi wchodzą z trudem, motocykl delikatnie pełza mimo wciśniętego sprzęgła albo nie przyspiesza, choć wzrastają obroty silnika, może to oznaczać pilną konieczność wymiany całego sprzęgła.

W ofercie TRW znajdują się stalowe tarcze przekładkowe dostępne jako zestawy dla niemal wszystkich modeli. Wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, co zapewnia maksymalne bezpieczeństwo i optymalną wydajność.

Stalowe tarcze przekładkowe wyprodukowane są w Niemczech z najwyższej jakości niekorozyjnej stali. Wymiarami i charakterystyką odpowiadają elementom fabrycznym. Sprzedawane są jako kompletny zestaw przeznaczony do konkretnego motocykla.

Po czym poznać, że przekładki nadają się do wymiany? Pierwszym objawem mogą być wymienione wcześniej problemy z działaniem sprzęgła. Najbardziej typowym objawem zużytych przekładek jest jednak ich odbarwienie lub odkształcenie. To częsty przypadek, kiedy motocykl używany jest w sporcie.