ORLEN MX MP – Przystanek Głogów! - Motogen.pl

Łatwego zadania organizatorzy nie mieli, ponieważ nocne opady deszczu kompletnie zniszczyły przygotowywany od tygodnia tor „Górków”. Wyglądało to naprawdę źle, a co poniektórzy wątpili w możliwość rozegrania zawodów na tak zniszczonym torze. Spływająca woda na podjazdach i zeskokach zrobiła wyrwy a nawet swojego rodzaju głębokie leje w kształcie skalnych jaskiń, do których można było się schować.  Jednak działacze klubu zbyt wiele pracy włożyli w przygotowania, żeby poddać się „bez walki”  i wcześnie rano w sobotę ciężki sprzęt wjechał na trasę. Udało się tor naprawić i lekko przesunięty harmonogram pozwolił zawodnikom i kibicom cieszyć się dobrymi zawodami.

W klasie MX2 od samego początku sezonu można było liczyć na pełną emocji walkę. I tym razem była to gratka dla kibiców i miłośników tego wyjątkowego sportu. W pierwszym wyścigu na starcie w wyniku kolizji spora część czołówki klasyfikacji musiała gonić stawkę, co jeszcze bardziej uatrakcyjniło te zmagania. W obu wyścigach zwyciężył Karol Kędzierski (KM Cross Lublin). Drugi sklasyfikowany został Dominik Małecki( KM Cross Lublin)  a trzeci Jakub Barczewski (AMK Poltarex Człuchów).

W klasie MX Masters piękną walkę zaprezentowali Jacek Lonka (AMK Poltarex Człuchów) i Konstantin Utkin z Ukrainy. Serca do walki, nie brakuje im o to sportowcy z doświadczeniem , ale trzeba przyznać,  że i „zdrowie” dopisuje im również. Po błędach Ukraińca w pierwszym wyścigu do walki o „pudło” włączył się również Waldemar Lonka. Jacek, ku uciesze polskich kibiców, wygrał oba wyścigi , na drugim miejscu ukończył brat Jacka – Waldemar Lonka a trzeci sklasyfikowany został Utkin.

W klasie MX Kobiet bez niespodzianki wygrała Joanna Miller (GAMK Gdańsk), a za jej plecami rozegrała się ciekawa walka. Około 5-ciu zawodniczek walczyło bardzo wyrównanie o „pudło”. Ostatecznie z Joanną stanęły na podium Karolina Liszewska (KM Cross Lublin) i Alina Łaszcz (Pruszkowski Klub Motocyklowy).

W klasie „królewskiej” MX Open -kolejny raz ujrzeliśmy pełną maszynę zawodników , którzy musieli walczyć o występ w treningach kwalifikacyjnych. Swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie zalicza Łukasz Kurowski (Pruszkowski Klub Motocyklowy), który jak wspomina  20 lat temu na tym torze pierwszy raz startował w klasie 80 . Zacięta walka z drugim w klasyfikacji zawodów Karolem Kędzierskim mogła się podobać licznie zgromadzonej publiczności. Do wygranej „Qrak” dorzuca również Holeshota i zgarnia nagrodę – gogle marki Scott.  Na najniższym stopniu podium stanął zadowolony z wyścigów Luis Carstens ( WKM Więcbork), który dwukrotnie do mety przyjeżdżał na trzeciej pozycji.

W klasie MX2 Junior pierwszy wyścig i holeshota wygrywa faworyt te klasy Jakub Barczewski (AMK Poltarex Człuchów), ale awaria motocykla wyklucza go z walki w drugim wyścigu. Pech nie opuszcza również jego kolegę klubowego Patryka Zdunka, który nie kończy pierwszego wyścigu. Patryk w drugim wyścigu dojeżdża drugi. Klasyfikację zawodów wygrywa Wojtek Kucharczyk (Automobilklub Gorzowski) , drugi jest Cezary Lewko (Motoklub Olsztyn) a trzeci Dariusz Rapacz. Liderem pozostaje Kuba Barczewski przed Cezarym Lewko i Patrykiem Zdunkiem.

W klasie MX Quad zawody wygrywa Roman Gwiazda (KM Chojna) przed Kacprem Mieszkowskim (WKM Wschowa) i trzecim Arturem Szczebakiem (KM Cross Lublin). Lider klasyfikacji Litwin Tomas Zigmantas kończy zawody na czwartej pozycji.

W zorganizowanym dla licencji B i C wyścigu o Puchar Głogowa zwycięzcą zostaje zawodnik WKM Wschowa Dominik Kaźmierczak.
Publiczność z Głogowa trzeba przyznać bardzo żywiołowo reagowała na wszelkie wydarzenia w trakcie wyścigów. Zwycięzcy klas dostąpili zaszczytów rodem z życia gwiazd sportu , składając autografy najmłodszym uczestnikom widowiska.

Podsumowując kolejną rundę ORLEN MX MP można śmiało stwierdzić , że impreza stała na wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Słoneczna pogoda w sobotę i niedzielę  oraz emocje na torze sprawiły , że dla każdego kibica zawody motocross okazały się dobrym pomysłem na spędzenie wolnego weekendu.

Przystanek ORLEN MX MP Głogów już za nami, a już w nadchodzący weekend w Olsztynie odbędzie sie kolejna runda MP MX. Do zobaczenia na torach MX!!!

Motocrossowe Mistrzostwa Polski wspiera strategiczny partner PKN ORLEN . Szczegółowe informacje dotyczące ORLEN MX Mistrzostw Polski są dostępne na: facebook.com/ORLENMXMP.

Więcej o motocyklach KTM