Operacja Lato 2022 w Motogen.pl [ZAPOWIEDŹ] – o co chodzi? Testy, spotkania, nagrania, zapraszamy Was! - Motogen.pl

Operacja Lato 2022 w redakcji Motogen.pl coraz bliżej – a to oznacza, że będziemy intensywnie testowali motocykle, że będziemy odwiedzali różne wydarzenia motocyklowe, że chcemy spotykać się z Wami i razem z Wami kręcić filmy!

Co to jest Operacja Lato w Motogen.pl? Co możesz z tego mieć?

Operacja Lato to przede wszystkim: motocykle, Wy oraz my. W okresie wakacyjnym życie i praca często zwalniają tempo, a więc my postanowiliśmy, aby to tempo podkręcić motocyklami. W naszym projekcie gwarantujemy Wam potężną dostawę filmów motocyklowych, spotkań z nami i z innymi motocyklistami, a także kilka ciekawych nagród w konkursie!

W planie Operacji Lato jest 5 tygodni markowych, w których skupiamy się na poszczególnych markach i jej modelach. A więc zobaczycie u nas w kolejności: Suzuki, Yamaha, BMW, Piaggio, Kawasaki (a po wszystkim wyjeżdżamy na Motul Europa Tour). Znajdziecie kilkanaście pasjonujących filmów na YouTubie i Facebooku, wiele materiałów do czytania na portalu, masę zdjęć i relacji na Instagramie.

Tak samo jak rok temu, teraz też planujemy spotykać się z Wami – zarówno w typowych miejscach spotkań, ale też na torach, na dniach testowych, na festiwalu motocyklowym oraz na włoskiej pizzy! Chcemy jeździć z Wami, spotykać się z Wami, prosić Was o opinie o motocyklach, organizować z Wami porównania motocykli. Jeżeli masz ciekawy pomysł, pisz do nas już teraz!

Nie zabraknie też konkursu z nagrodami! Niebawem ogłosimy konkurs zdjęciowy, w którym wygrać będzie można sporo ciekawych fantów – od akumulatorów i olejów, na kasku Schuberth kończąc!

Jak było rok temu?

Operacja Lato nie jest nowością – podobny projekt miał miejsce nie tylko rok temu, ale także w poprzednich latach. Za każdym razem idea cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród Was – motocyklistów. W 2018 roku operowaliśmy z Trójmiasta; rok 2019 to projekt w Warszawie; w 2020 zatrzymał nas covid. Wakacje 2021 w obecnym składzie były spektakularnym sukcesem, a teraz będzie jeszcze lepiej!

Aby uzmysłowić Wam, czym jest Operacja Lato, przytoczymy statystyki z podsumowania wakacji roku 2021:

 • 19 przetestowanych motocykli, a do tego 2 samochody i skuter wodny.
 • 24 filmy oraz blisko 1500 zdjęć.
 • 1 odwiedzony tor, 1 przepłynięte jezioro, 1 przeprowadzony wywiad i 1 nierozwiązane sudoku.
 • Blisko 9000 przejechanych kilometrów, czyli jakieś pół tony przepalonej benzyny.
 • Tylko jedna lekko spalona opona, brak stłuczek i zero podtopień na wodzie.
 • 5 spotkań z Wami, na których pojawiło się łącznie blisko 130 osób.
 • Jeden konkurs i 26 nagród dla Was.
 • 10000 odwróconych głów i niezliczona ilość wrażeń, uśmiechów i motocyklowych zachwytów!

To jak, dołączasz do nas już za kilka dni?

Kiedy, gdzie i jakie marki w ramach Operacji Lato 2022 z Motogen.pl?

W ramach Operacji Lato 2022 będziemy stacjonowali w Warszawie, aczkolwiek faktycznie odwiedzimy sporo różnych miejsc w Polsce. Spotkamy się z Wami nie tylko pod Stadionem Narodowym, ale także na torze Jastrząb (Suzuki Allianz Moto Szkoła) i pewnie na innych eventach torowych, a także na dniach testowych Yamaha MT Tour oraz podczas festiwalu BMW Heritage w Warszawie.

Zaczynamy wraz z dniem 4 lipca. Operację Lato podzieliliśmy na tygodnie marek. Czyli w danym tygodniu skupiamy się wyłącznie na motocyklach i produktach danej marki. Marek jest pięć. Chcielibyśmy zaprezentować pełną ofertę każdego producenta motocykli dostępnych w Polsce, ale zabrakłoby nam kalendarza, a więc nawiązaliśmy szeroką współpracę z pięcioma markami, skupiając się najciekawszych modelach. Już teraz gwarantujemy, że znajdziesz dla siebie coś ciekawego! Zapamiętaj te daty:

 • 4-10 lipca – Suzuki
 • 11-17 lipca – Yamaha
 • 18-24 lipca – BMW Motorrad
 • 25-31 lipca – Piaggio
 • 1-7 sierpnia – Kawasaki

Jeszcze nie zdradzimy Wam konkretnych modeli motocykli, ale już teraz zapowiadamy, że będzie i trochę turystyki, i mocarne nakedy, i coś dla mniej zaawansowanych, i nie tylko… Może wpadniemy na track day, może wpadniemy na szkolenie, może odwiedzimy rajd, a może skoczymy z Wami na pizzę i espresso?

Może nagramy z Wami kolejny odcinek z serii „Motocykl Używany”, albo z serii „Kiedyś to było…”? Może po prostu chcesz z nami pogadać o motocyklach? Może masz ciekawy model, którym chciałbyś pochwalić się przed obiektywami? Spodziewajcie się informacji o wspólnych spotkaniach! Będzie angażująco i pasjonująco!

Śledźcie nas na Facebooku i Instagramie aby być na bieżąco ze wszystkimi ciekawostkami o motocyklach i spotkaniach. No i oczywiście o nagrodach do zgarnięcia w konkursie! Wszystkiego Wam tu jeszcze nie zdradzimy, ale obiecujemy dostarczać Wam tony rozrywki na portalu, na social mediach, w relacjach live i w filmach YouTube!

Partnerzy Operacji Lato 2022 – to ważne!

Aby tworzyć angażujące materiały i akcje, potrzebujemy mieć Was, motocyklistów, odbiorców, potrzebujemy Waszego zdania i Waszej uwagi. Oczywiście potrzebujemy także wsparcia od partnerów – gdyby nie partnerzy, nic nie mogłoby się wydarzyć. Dlatego zwróćcie także uwagę na firmy, które uwielbiają motocykle tak jak my! Partnerami Operacji Lato 2022 są:
– SCHUBERTH,
– TRW,
– NGK,
– EXIDE,
– MOTUL,
– 4RIDE
– BNP PARIBAS.

Nie można zapomnieć także o importerach motocykli:
– Suzuki,
– Yamaha,
– Piaggio,
– BMW Motorrad,
– Kawasaki.

Dzięki wszystkim tym partnerom możemy intensywnie pracować, tworząc dla Was ciekawe i pasjonujące materiały, organizować wyjazdy i spotkania, przygotowywać scenariusze do nagrań. Te firmy nie tylko pomagają nam, ale także Wam! Już wiemy, że nagrody w konkursach dla Was będą naprawdę godne uwagi.

Bądźcie na bieżąco i już teraz dodajcie do obserwowanych Fanpage na FB oraz profil na Instagramie, śledźcie wrzuty, relacje i stories!


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany