Numer ICE i kampania - Motogen.pl

Stowarzyszenie Kierowców i Pasażerów (SKIP) rozpoczęło kampanię społeczną 'Tak, zgadzam się’, która promuje transplantologię. Przy okazji przypomina o numerze ICE, który każdy powinien mieć w swojej komórce.

Temat transplantologii to w naszym kraju ciągle tabu, a pobieranie narządów nie kojarzy się raczej z ratowaniem życia. Inaczej patrzy się na problem w przypadku, gdy sami oczekujemy na przeszczep lub potrzebuje go ktoś z naszych bliskich. Inaczej wygląda to z punktu widzenia osób, które właśnie w wyniku wypadku straciły kogoś bliskiego. Bardzo niewielu Polaków decyduje się na podpisanie tak zwanego oświadczenia woli, które pozwoliłoby na pobranie narządów, które mogą uratować życie wielu oczekującym na przeszczepy osobom. W tym roku SKIP rozpoczął kampanię społeczną, która ma na celu propagowanie transplantologii. Oświadczenie woli będzie można pobrać ze strony Stowarzyszenia, ale jest ono także dostępne w serwisie www.poltransplant.org.pl/ow.html. Po wypełnieniu dokumentu należy poinformować o swojej woli bliskie osoby i nosić je przy sobie wraz z dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Szczególnie ważne w oświadczeniu woli jest wypełnienie pola 'numer ICE’, który powinniśmy mieć także zapisany w telefonie komórkowym. Pozycja ICE (ang. In Case of Emergency) powinna zawierać numer osoby, z którą w razie naszego wypadku będą mogli skontaktować się ratownicy.

 

Więcej informacji o akcji SKIP znajdziecie tutaj. Zdecydujecie się na wypełnienie oświadczenia?