Nie tylko Road 66 – czyli kolejna podróż Ani Jackowskiej - Motogen.pl

10 sierpnia br. Ania Jackowska, znana podróżniczka i laureatka prestiżowej nagrody National Geographic Traveler 2010 w kategorii 'Podróż Roku’, wyrusza na kolejną wyprawę. Tym razem będzie samotnie przemierzać Stany Zjednoczone podczas motocyklowej podróży ’Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011′.

 

Projekt ’Nie tylko Road 66 – czyli easy rider po USA 2011′, rozpoczynający się 10 sierpnia, zaplanowany jest na ok. 60–70 dni. Trasa prowadzić będzie przez niezaludnione prowincje i ogromne, tętniące życiem miasta USA – od Kalifornii przez Nevadę, Utah, Kolorado, Arizonę aż po Nowy Meksyk. Ania pojedzie na motocyklu marki BMW 650 GS.

 

Ania Jackowska zdradziła szczegóły swojej podróży: 'Odwiedzę Puebla Nowego Meksyku, rezerwaty Indian, Venice Beach – amerykańskie panopticum. Pojadę przez parki i prerie południowo-zachodnich Stanów, Grand Canyon, Białe Piaski. Szlakami Indian, odkrywców, niepoprawnych marzycieli – tworząc współczesną historię Easy Rider’a, Kobiety na motocyklu. To będzie podróż w poszukiwaniu zaginionej autostrady, w rytmie bluesa i country, oddających tęsknoty człowieka za byciem w drodze. Podróż po kraju, w którym pragnienie wędrówki, nałóg podróżowania i przekraczania granic był symbolem wolności jednostki. Wiem, że samotność i bezkres amerykańskich dróg doprowadzą mnie do niejednej zaskakującej historii, bo przecież droga to niezwykłe miejsce spotkań współczesnych nomadów z lokalnymi osobliwościami. I o nich będzie ta podróż’.

 

Sponsorami wyprawy są: Castrol, BMW Auto-Fus, BMW Polska, Canon, Sinnet, a partnerem Polski Związek Motorowy. Relację z podróży będzie można śledzić na bieżąco na stronie www.aniajackowska.pl, jak również na portalu zwierciadlo.pl i na stronie oraz w audycjach Antyradia. Po wyprawie polecamy ciekawy ośmiostronicowy reportaż w magazynie Cars.

 

Jest to już kolejna wyprawa Ani Jackowskiej. Wcześniejsze wyprawy obejmowały Maroko (2008), Syrię (2009) i Bałkany (’Moto Balkan Cooltour 2010′), z której już w październiku ukaże się druga książka Ani. Więcej na www.aniajackowska.pl oraz na FB-Kobieta na Motocyklu.