MV Agusta wraca na wyspę Man - Motogen.pl

MV Agusta weźmie udział w wyścigu Isle of Man TT.

W przyszłym roku włoski producent powróci na wyspę Man, by wziąć ponownie udział w słynnym wyścigu ulicznym. Firma otrzymała wsparcie od World Performance Racing (WPR) i wystawi w zawodach dwa modele – F3 i F4, które wezmą udział w 101. wyścigu Mountain Course.

 

Paul Phillips, manager ds, rozwoju TT: „MV Agusta jest jedną z prawdziwie historycznych nazw w historii TT i jestem pewien, że wielu fanów jest ciekawych tego niezwykle oczekiwanego powrotu fabrycznie wspieranej ekipy. Jest mi naprawdę miło, że zobaczymy kolejny taki team podczas  przyszłorocznych wyścigów TT, a dla nas jest to kolejne potwierdzenie rosnącej atrakcyjności tej imprezy”.

Neil Haslam, szef teamu WPR: „World Performance Racing reprezentuje pasję wyścigów motocyklowych i pragnienie, by MV Agusta – ikona motocyklizmu z niezwykłym dziedzictwem, wzięła udział w wyścigach TT w 2012 roku. Naszym celem jest przywrócenie MV Aguście pozycji zwycięzcy i zapewnienie, że Tourist Trophy w 2012 roku będzie kolejnym rozdziałem w historii tej wielkiej włoskiej marki”.

MV Agusta brała udział w wyścigach na wyspie Man w latach 1952–1972. Wówczas włoskich maszyn dosiadał legendarny już zawodnik Giacomo Agostini. Poprzedni powrót na Isle of Man TT miał miejsce w 2007 roku, kiedy to Martin Finnegan ukończył wyścig Superstock TT na czwartej pozycji.

Więcej o motocyklach MV Agusta