MotoGP – kolejne regulacje na 2012 - Motogen.pl

Komisja Grand Prix, obradująca w Barcelonie, podała kolejne regulacje dotyczące specyfikacji technicznej maszyn startujących w królewskiej klasie w 2012 roku.

Komisja Grand Prix, która obradowała w Barcelonie, rozszerzyła właśnie specyfikację techniczną maszyn, które zostaną dopuszczone do udziału w Grand Prix za dwa lata. Już w grudniu oficjalnie potwierdzono, że od 2012 na tory MotoGP powrócą maszyny z maksimum czterocylindrowymi silnikami o pojemności 1000 ccm.

Teraz określono także wagę motocykli. Maszyny o pojemności do 800 ccm będą musiały ważyć co najmniej 150 kg, natomiast waga minimalna dla tych z silnikami do 1000 ccm to 153 kg. Każdy zawodnik będzie miał do dyspozycji sześć jednostek napędowych. Objętość zbiornika paliwa określono na 21 litrów.

Komisja podała również ustalenia dotyczące zespołów prywatnych (CRT – Claiming Rule Teams), które będą miały inne limity. Każdy zawodnik będzie dysponował dwunastoma, a nie sześcioma jednostkami napędowymi. Natomiast objętość zbiornika paliwa w maszynach ma wynosić 24 litry. Reszta regulaminu technicznego zostanie podana do końca maja 2010 roku.