Motocyklowy weekend z BP - Motogen.pl
Miło nam poinformować, że w towarzystwie około pięciuset pasjonatów motocyklowych z różnych zakątków kraju w miniony weekend (14-15 czerwca 2008r.) "otworzyliśmy" stację paliw z szeregiem udogodnień specjalnie dla motocyklistów.
Niektórzy twierdzą, że to prawdopodobnie pierwsza i jedyna taka stacja w Polsce.
Jest to stacja BP w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej 1.
Słowa nie oddadzą wrażenia i poziomu adrenaliny, jakie wywołuje ryk maszyn i widok motocyklistów wjeżdżających grupami na stację.

Gośćmi specjalnymi na stacji BP byli koledzy Andrzej Pawelec i Mateusz Korobacz – wyczynowcy z zespołu Yamahy, których można zobaczyć w akcji na torach wyścigowych w kraju i za granicą.

Specjalnym punktem programu była wizyta przedstawicieli poznańskiej Drogówki, którzy zaprezentowali samochód pościgowy – Skodę RS z 200-konnym silnikiem i kamerami do nagrywania „niesfornych” kierowców oraz przeprowadzili konkurs dotyczący Przepisów Ruchu Drogowego przyznając cenne nagrody. Chętni otrzymali film na płycie CD sponsorowany przez BP, a dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zainteresowanie wśród uczestników wzbudzali zarówno motocykliści, którzy odwiedzili stację BP na najnowszych modelach (np. Ducati Monster), jak również na motocyklach zabytkowych oraz tych własnoręcznie zrobionych.

Podczas dwudniowej imprezy wszyscy, którzy nas odwiedzili mogli obejrzeć najnowsze modele motocykli firm:
1.    BMW prezentowane przez firmę BMW Pawelec Moto Export Sp. z o.o. z Nowego Tomyśla,
2.    Harley-Davidson prezentowane przez firmę V-Force z Poznania,
3.    Honda prezentowane przez firmę Honda Budzyński Motopoint z Poznania,
4.    Suzuki prezentowane przez firmę Liberty Motors z Poznania,
5.    Yamaha prezentowane przez firmę Yamaha Andrzej Pawelec z Nowego Tomyśla.

Podczas tego spotkania motocykliści brali udział w konkursach sprawnościowych na motocyklach. Chętni mogli również uczestniczyć w konkursie z wiedzy na temat świata motocykli, poczynając od kultowych filmów przez historię motoryzacji po informacje dotyczące najnowszych modeli jednośladów wystawianych na imprezie. Najlepsi otrzymali nagrody przydatne w ich motocyklowej codzienności, m.in. oleje Castrol.
Dwie nagrody specjalne o wartości kilkuset złotych (kask oraz kurtka motocyklowa) zostały ufundowane przez wystawiającą na tej imprezie swoje produkty dla motocyklistów (kaski, ubiór oraz inne akcesoria motocyklowe) firmę MS Moto z Szelejewa k/ Leszna – przedstawiciela niemieckiej firmy Roleff w Polsce.

Firma BP zaprosiła wszystkich biorących udział w imprezie motocyklistów na bezpłatną degustację kawy Wild Bean Cafe oraz przekąski, a także do tankowania benzyny Ultimate po preferencyjnych cenach.
Specjalne promocje na tę okazję przygotowały firmy Castrol, Coca-Cola, Red Bull, Citi Bank Handlowy, Philip Morris. Dużym powodzeniem cieszyły się także modele motocykli sprzedawane na stacji.

Stacja BP w Poznaniu przy ul. Szwajcarskiej od minionej soboty oferuje motocyklistom specjalnie wyznaczony parking w pobliżu wejścia do sklepu, półkę na kask i rękawice z hakiem na kurtki w toalecie wraz ze sprzętem do mycia kasku, a także rozszerzony asortyment środków pielęgnacyjnych dla motocykli (głównie firmy Castrol).

Zapraszamy wszystkich fanów jednośladów na tę i wszystkie inne stacje BP w Polsce i za granicą.

Więcej o motocyklach BMW