Tym razem Opole! Kobiety na 6. biegu szkoliły się na torze - Motogen.pl

15 czerwca, 2024 roku, na ODTJ Delta w Opolu, odbyło się ostatnie w tym sezonie szkolenie bezpiecznej jazdy dla motocyklistek – Kobiety na 6. biegu – autorskiego projektu szkoleniowego, motocyklistki i podróżniczki – Anny Jackowskiej–Pluty, Kobiety na motocyklu.

Uczestniczki jak zwykle dopisały – południe Polski to mekka motocyklistek. Dla niektórych Pań, szkolenie było dużym wyzwaniem. Świeżo odebrane prawo jazdy, nowy motocykl, długa przerwa w jeździe – pojawiło się wiele obaw, niepewności i strach, z którymi trzeba się było zmierzyć I to się udało! Dzięki kobiecej sile, wytrwałości i wsparciu innych kobiet oraz doskonałym instruktorom – Oskarowi Kubickiemu i Tomaszowi Jagielskiemu, którzy metodycznie i z pasją prowadzili uczestniczki przez kilkugodzinne szkolenie.

Upał dawał się we znaki, ale kobiety ze 100 % zaangażowaniem realizowały zaplanowany program szkolenia. Początek spotkania to czas poświęcony na dopasowanie motocykli do sylwetek oraz sprawdzenie przez instruktorów stanu technicznego wszystkich jednośladów. I tym razem okazało się, że niektóre motocykle wymagają większej, fachowej atencji, aby dziewczyny mogły bezpiecznie z nich korzystać. Po przeglądzie technicznym i krótkim wstępie teoretycznym uczestniczki wjechały na plac, sprawnie wykonując polecenia instruktorów. Motocyklistki ćwiczyły m.in. prawidłowe patrzenie w zakręt, etapy jego pokonywania, pochylanie motocykla, hamowanie awaryjne – dążąc do tego, aby mieć nad swoim motocyklem coraz większą kontrolę. W trakcie każdego przejazdu, instruktorzy, na bieżąco dzielili się z motocyklistkami swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi ich jazdy, korygowali błędy, udzielali wskazówek. Przerwy pomiędzy wjazdami na tor, wykorzystywali na omówienie ćwiczeń i teoretyczne wprowadzenie do kolejnych bloków szkoleniowych.

Droga do bezpiecznej jazdy i motocyklowej perfekcji jest długa. Wymaga pokory i godzin żmudnych ćwiczeń. Kobiety na 6. biegu są na tej drodze – kibicujmy ich wytrwałości i bezpiecznej, motocyklowej przygodzie. A już 6-8 września, w Szczyrku, na górskiej, motocyklowej wyprawie, Panie będą miały okazję w praktyce wykorzystać zdobyte podczas szkoleń umiejętności. Do zobaczenia w Beskidach!

Parterami szkoleń Kobiety na 6. biegu są: Yamaha Motor, Motul Polska, Polski Związek Motorowy, Pirelli Polska, Rukka Polska, Schuberth Polska, FIM Woman in Motorcycling, Kobiety w Motorsporcie PZM oraz VARTA Automotive.

O projekcie „Kobiety na 6.biegu”:

Celem projektu jest podniesienie bezpieczeństwa jazdy motocyklem w ruchu ulicznym, wśród kobiet: „Chciałabym zmotywować wszystkie kobiety, bez względu na ich wiek i doświadczenie, do rozwijania umiejętności jazdy motocyklem, doskonalenia techniki jazdy, przełamania strachu. Podchodzę do tego kompleksowo. Kobiety na 6.biegu to szkolenia na motocyklach, wspólne wycieczki w kobiecym gronie – to wszystko jest ważne, abyśmy jeździły lepiej, bezpiecznej i odpowiedzialnej” – Anna Jackowska-Pluta, organizatorka i pomysłodawczyni.

Więcej informacji:

www.aniajackowska.pl

Chcesz wziąć udział w kolejnej edycji, zgłoś się: [email protected].

Anna Jackowska-Pluta tel.604 755 666

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany