Gdynia otworzyła buspasy dla motocyklistów - Motogen.pl

Od początku lipca Gdyńskie buspasy są dostępne dla motocyklistów. Sukces Trójmiejskiego Stowarzyszenia Motocyklowego

Niektóre miasta bronią się przed wprowadzeniem motocykli na buspasy (Białystok , Olsztyn i Toruń), w innych możliwa jest jazda tylko niektórymi z nich (Warszawa, Wrocław), ale w Krakowie, Bydgoszczy, Łodzi, Gdańsku, Szczecinie, Rzeszowie, Poznaniu i Kielcach jest to dozwolone bez ograniczeń. Do tych ostatnich miast dołączyła ostatnio Gdynia.

Łatwość przejazdu i ilość motocykli nie przeszkadzają kierowcom autobusów, wzrosła ilość użytkowników jednośladów a co za tym idzie, w pewnym stopniu zmniejsza się ilość samochodów oczekujących w korkach. Gdyński magistrat poinformował, że decyzję podjęto na podstawie badań, wniosków i dokumentacji złożonych przez organizacje motocyklowe. Opracowania dotyczyły opinii policji i zarządców dróg w innych miastach, w których buspasy są już dostępne dla kierowców jednośladów.

Otworzenie buspasów dla motocykli to sukces Trójmiejskiego Stowarzyszenie Motocyklowego, którego zdaniem to krok do poprawy bezpieczeństwa w poruszaniu się jednośladami po Trójmieście.


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany