Finlandia: intensywny pościg policyjny za Suzuki M1800R - Motogen.pl

Uciekinier okazał się kryminalistą z kartoteką, był pod wpływem narkotyków. Było niebezpiecznie, ale…

Policja w Finlandii ma opinię surowej instytucji, o ile coś przeskrobałeś. Internet okrąża nagranie z motocykla policyjnego prowadzącego pościg za innym motocyklistą. Jak widać, fiński policjant rzeczywiście nie odpuszcza.

Pościg trwa około 20 minut i ostrzegamy, że jest to wyjątkowo intensywne 20 minut. Przestępca ucieka (wraz z pasażerką!) na Suzuki M1800R. Intruder waży 347 kg bez paliwa, ale ma 123 KM mocy oraz 160 Nm momentu obrotowego… Pomimo nieprzyjemnych okoliczności, umiejętności jazdy uciekiniera oraz policjanta mogą imponować.

Pościg wiódł ulicami miasta, drogami podmiejskimi oraz obwodnicami. Było naprawdę niebezpiecznie. Na szczęście nie doszło do żadnego wypadku, nie ucierpiał żaden inny kierowca lub pojazd.

Finalnie, po 20 minutach, po rozstawieniu blokady drogowej, uciekający motocyklista zmuszony był do zjechania na wiejską drogę gruntową. Tam się przewrócił. Po chwili ucieczki pieszej, został w końcu zatrzymany.

Uciekający okazał się niebezpiecznym kryminalistą z bogatą kartoteką i „musiał być zatrzymany bez względu na koszty”. W czasie zatrzymania był pod wpływem narkotyków.

Po fakcie na policjanta prowadzącego pościg złożone zostały skargi do prokuratury generalnej związane z powodowaniem niebezpieczeństwa na drodze. Prokurator nie znalazł jednak podstaw, aby chociażby wszczynać śledztwo. Policja przedstawia to nagranie z pościgu jako przykład dla funkcjonariuszy i ostrzeżenie dla przestępców.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany