Enduro na Podlasiu - I i II runda MP i PP - Motogen.pl

Sezon Mistrzostw i Pucharu Polski rozpoczął się w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski – na Podlasiu, a konkretniej 35 km za Białymstokiem w Sokółce. Na starcie stanęło ponad 120 zawodników z czego 25 z klubu Offroad Białystok.

Oprócz świetnej frekwencji klub pochwalić się może osiągniętymi sukcesami. Ponieważ spora część zdobyła cenne dla klubu punkty i wróciła do domu z pucharami, Offroad Białystok uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji klubowej Mistrzostw Polski i na drugiej w Pucharze Polski.

Trasa liczyła blisko 50 km i pokonywana była przez zawodników czterokrotnie w sobotę i czterokrotnie w niedzielę. Podczas każdej pętli kierowcy motocykli i quadów brali udział w dwóch odcinkach specjalnych nad jeziorem w Kundzinie oraz na żwirowni w Zadworzanach. Tam właśnie odbywały się decydujące o zwycięstwie próby czasowe.

Niepokonanym podczas dwóch dni rywalizacji okazał się zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego, mistrz Europy Michał Szuster. Co więcej, zdecydowanie zwyciężył we wszystkich 15 próbach rozegranych w sobotę i niedzielę. Klasyfikację Quadów zdominował Artur Mulawa reprezentujący Offroad Białystok. Nie miał sobie równych podczas pierwszej i drugiej rundy. Wyniki dostępne na stronie www.motoresults.pl. Kolejna runda MP i PP Enduro odbędzie się 19 i 20 maja w Opolu.