-->
Logowanie/Rejestracja

Zaloguj się

Na swoje konto

Zarejestruj się

Załóż konto
Szukaj
Szukaj

SZUKAJ

w 3 sekundy lub mniej
motogen.pl Testy Testy kasków motocyklowych Kask SHOEI J-Wing – otwarty ideał! Drukuj Poleć znajomemu Poleć znajomemu

Laboratorium

Kask SHOEI J-Wing – otwarty ideał! test, opinie i oceny

Jeśli kochasz swobodę jaką daje Ci kask otwarty, ale zrezygnowałeś z niego z różnych powodów i nadal myślisz, że te kaski są głośne i w nich wieje, to się mylisz. Pędź do najbliższego dealera SHOEI'a, zastaw swój garnek i bierz J-Wing'a na jazdę testową. To naprawdę świetny produkt, gwarantuje ciszę i niebywały komfort znany z integrali. Nie wierzysz? Sam sprawdź, ale najpierw przeczytaj ten test.
Jeśli kochasz swobodę jaką daje Ci kask otwarty, ale zrezygnowałeś z niego z różnych powodów i nadal myślisz, że te kaski są głośne i w nich wieje, to się mylisz. Pędź do najbliższego dealera SHOEI'a, zastaw swój garnek i bierz J-Wing'a na jazdę testową. To naprawdę świetny produkt, gwarantuje ciszę i niebywały komfort znany z integrali. Nie wierzysz? Sam sprawdź, ale najpierw przeczytaj ten test.
J-Wing przejechał na mojej głowie dobre dwa tysiące kilometrów. To dwa miliony metrów niedowierzania, że kask otwarty może być tak dobry i 200 milionów centymetrów nawiniętych w każdych warunkach: czy to słońce, czy deszcz, czy wiatr. Po tym dystansie jestem w stanie napisać o nim wiele. I napiszę.
Z czego jest zbudowany?
Skorupa J-Wing'a wykonana jest w technologii AIM opracowanej przez inżynierów SHOEI. Wykonana jest ze zróżnicowanych warstw włókien szklanych, zapewniających maksymalną sztywność i odporność na uderzenia. Tuż pod wierzchnią warstwą znajduje się powłoka absorbująca siłę uderzenia. Składa się ona z dwóch warstw o różnych gęstościach, posiadających różne właściwości pochłaniania i amortyzowania uderzenia. Dzięki temu nasza głowa jest chroniona w optymalny sposób. Skorupa kasku dostępna jest w trzech rozmiarach (XXS-M, L, XL-XXL), dzięki czemu osoby o mniejszych głowach (np. S czy M) nie są skazane na dźwiganie wielkiej skorupy, takiej samej jak noszący kask o rozmiarze XXL. J-Wing w rozmiarze M waży zaledwie 1290g, to niewiele mniej niż jego integralny brat, XR-1000, jednak nie ma co się dziwić – testowany model to kask otwarty i cała konstrukcja nie byłaby tak sztywna po odcięciu szczęki ingerala, więc kask musiał zostać odpowiednio wzmocniony, co zaowocowało zwiększeniem masy. SHOEI J-Wing posiada bardzo wygodne i bezpieczne zapięcie typu podwójne D (DD, czy jak kto woli Double D). Kask dostępny jest w ośmiu wersjach kolorystycznych.

Wizjer oznaczony jako CJ-1 zamyka się perfekcyjnie, jest szczelny i zapobiega dostawaniu się wiatru do wewnątrz kasku, posiada on również mechanizm zabezpieczający przed otwarciem. Dostępny jest w pięciu różnych wariantach, w pudełku znajdziemy szybę przezroczystą. Jej demontaż i montaż zajmuje zaledwie kilka chwil i jest bajecznie prosty.

Całość wnętrza jest demontowalna (wyściółka, płaty policzkowe i paski pod brodę) oraz jak najbardziej nadaje się do prania. Materiał, który okrywa wnętrze kasku jest bardzo miły w dotyku i przyjemny podczas użytkowania. Dzięki policzkom możemy dostosować kask do swojej głowy gdyż dostępne są one w sześciu grubościach, dodatkowo mają miejsce przystosowane do montażu interkomu. Co więcej, pod kaskiem mamy kołnierz mający na celu obniżenie poziomu hałasu. W pudełku znajdziemy estetyczny i praktyczny pokrowiec na nasz nowy kask.
Wentylacja
W tej kwestii ten kask otwarty niewiele różni sie od modeli szczękowych czy integralnych. J-Wing posiada rozbudowany system wentylacji złożony z kilku kanałów, którymi rozprowadzane jest powietrze oraz odpowiednio wyprofilowanej wyściółki posiadającej liczne otwory wentylujące naszą głowę. Powietrze dostaje się do środka dwoma regulowanymi otworami z przodu na górze kasku (można je otworzyć w pełni, w połowie lub całkowicie zamknąć). Zużyte do chłodzenia powietrze ulatuje otworami w tylnej dolnej części kasku, przy szyi lub dwoma otworami wylotowymi identycznymi jak te wlotowe, umieszczonymi z tyłu na górze kasku (te otwory zamykamy dla najlepszego chłodzenia w ciepłe dni, oczywiście przy otwartych wlotach powietrza – powietrze cyrkuluje wtedy wokół całej głowy).

Strony:

Tagi

Oceń ten materiał:
Kask SHOEI J-Wing – otwarty ideał! Kask SHOEI J-Wing
Kask SHOEI J-Wing – otwarty ideał! - fot. 1 Kask SHOEI J-Wing
Kask SHOEI J-Wing – otwarty ideał! - fot. 2 Kask SHOEI J-Wing
Kask SHOEI J-Wing – otwarty ideał! - fot. 3 Kask SHOEI J-Wing
PRAWA AUTORSKIE © 2006-2011: Motogen Logo WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Szukaj W Górę Zgłoś nieodpowiednie treści