Zjawiskowy motocykl BMW tylko do jazdy na prostej - Motogen.pl

Inspiracją do stworzenia motocykla było BMW R37 z 1928 roku, które miało na swoim koncie wiele rekordów prędkości. Powstały dwa egzemplarze motocykla Landspeeder – pierwszy do celów wystawowych, a drugi – do jazdy. Jeden i drugi egzemplarz w razie czego są zdolne rozwinąć prędkość 241 km/h.

Motocykle są napędzane silnikiem z BMW R100/7. W obu przypadkach zostały z nich wyciśnięte maksymalne pokłady mocy pomimo, że motocykl wystawowy nie będzie służył do jazdy. Całośc została tak zaprojektowana żeby motocykl był stabilny przy wysokich prędkościach. W przypadku ramy zamiast konstrukcji rurowej zastosowano płaskie kawałki stali. Do budowy nadwozia użyto głównie aluminium.

Układ wydechowy jest wykonany ze stali nierdzewnej. Stabilność zapewnia lekkie zawieszenie o skoku zaledwie 15 centymetrów.

Prace nad BMW Landspeeder trwały rok. Maszyna została zamówiona przez anonimowego klienta, który zatrudnił jednocześnie kilka firm mających za zadanie zbudować 20 motocykli do prywatnej galerii.

Ekipa Revival Cycles pracuje nad wyścigową wersją motocykla, która będzie różniła się jednym „drobnym” szczegółem – silnik będzie doładowany kompresorem.

 

Zobaczcie BMW Landspeeder w akcji.

Więcej o motocyklach BMW Autor: Wojciech Grzesiak