Zabił motocyklistę i uciekł z miejsca wypadku - Motogen.pl

Do wypadku doszło w niedzielę po godz. 12.00 w miejscowości Staświny między Giżyckiem a Miłkami. Motocyklista wyprzedzał Opla. W tym czasie kierowca również postanowił wyprzedzić pojazd jadący przed nim i nie zauważył motocyklisty po swojej lewej stronie. Kierowca jednośladu odbił się od samochodu, uderzył w barierki i poniósł śmierć na miejscu.

„Świadkowie opowiadali policjantom, że kierowca zatrzymał się po kilkudziesięciu metrach. Popatrzył, co się stało, ale nie wysiadł z auta. Zaraz potem szybko odjechał” – powiedziała prokurator Elżbieta Biernacka z Giżycka.

Policja poszukuje kierowcy srebrnego Opla, najprawdopodobniej Astry. Samochód ma uszkodzona karoserie i lusterko po lewej stronie. „Prosimy o kontakt wszystkich, którzy widzieli ten samochód lub znają miejsce pobytu kierowcy” – powiedziała Izabela Niedźwiedzka z warmińsko-mazurskiej policji.

Najprawdopodobniej kierowca samochodu nawet nie spojrzał w lusterko. Dlatego właśnie tak ważne są takie akcje jak A + B = Absolutnie Bezpieczni czy Szacunek + zrozumienie + rozwaga = bezpieczeństwo.