Targi INTERMOT Kolonia 2008 - Motogen.pl

Targi INTERMOT już szósty raz biły niczym serce każdego z fanów motocykli czy skuterów. Te ogromne targi, które trwały od 8 do 12 października w halach wystawowych Koelnmesse w Kolonii, zgromadziły po raz pierwszy ponad 200 tys. zwiedzających ze 110 krajów z całego świata. To oszałamiający wynik. Nic dziwnego, że INTERMOT ściąga do siebie tylu miłośników jednośladów – to jedne z największych targów branży motocyklowej na świecie.

Niemiecka Kolonia na te kilka dni stała się miastem motocyklistów. Promocja targów odbywała się w wielu miejscach (np. na lotnisku). W połączeniu ze świetną współpracą władz miasta zaowocowało to ogromnym sukcesem wystawy. Jak to w Niemczech, wszędzie panował niesamowity ordnung, wszystko było perfekcyjnie zorganizowane i zaplanowane. Z całą pewnością godne podziwu i naśladowania na naszym podwórku.

Było co oglądać
INTERMOT to nie tylko niemal 1100 wystawców z branży motocyklowej pochodzących z 36 krajów: motocykle, skutery, ruady, akcesoria motocyklowe i skuterowe, chemia i wiele innych pochodnych gałęzi. INTERMOT to również cała rozrywkowa otoczka – liczne pokazy stuntu w wykonaniu Chris’a Pfeiffer’a czy Mokusa, wyścigi enduro czy supermoto, jazdy pod opieką instruktorów z ADAC i wiele innych. Nie zabrakło również organizowanego po raz pierwszy w Kolonii konkursu customów, rozgrywanego w kilku kategoriach: Chopper/Cruiser, Fighter, Motocykl Sportowy i Skuter.

Nowości
INTERMOT Kolonia to miejsce, w którym swe premiery miało wiele nowych motocykli na 2009 rok. Konferencje i prezentacje podczas dnia prasowego zorganizowały takie motocyklowe giganty, jak: Honda, Yamaha, Suzuki, BMW, Harley-Davidson i Buell, Kawasaki, SYM, Triumph, Ducati czy Grupa Piaggio (Aprilia, Gilera, Vespa, Piaggio, Moto Guzzi). Zaprezentowano tam nowe motocykle i skutery na zbliżający się sezon, dowiedzieliśmy się o przyszłości koncernów i planach na najbliższe lata.

Nowe motocykle i skutery na 2009:

Cała reszta
Akcesoria motocyklowe i skuterowe okazały się najczęściej prezentowane podczas niemieckich targów. Wszyscy wiodący producenci ubiorów, ochraniaczy, akcesoriów tuningowych zarówno do motocykli, jak i skuterów oraz ATV zaprezentowali się godnie i z rozmachem. Aż miło było zwiedzać te ogromne targi (hale wystawiennicze mają powierzchnię 120 000 m²). Trzeba przyznać, że za jednym zamachem nie dało się obejrzeć wszystkiego, o ile w ogóle się dało… Tak przedstawiał się ogrom tego, co przygotowali dla motocyklistów organizatorzy. Można było znaleźć tam dosłownie wszystko…

Polska na INTERMOT
Na niemieckich targach nie zabrakło także polskich firm. Najobszerniej zaprezentował się polski producent skuterów, motocykli i quadów – Arkus & Romet. Kolejna polska firma to Lucky Star. Mogliśmy również obejrzeć stoisko m.in. firmy Ret Bike, Motto Wear czy Motoroni. Cieszy fakt, że Polska w Kolonii też miała swój kawałek tortu. Polskie firmy nie wstydzą się swoich produktów, mogą z powodzeniem być konkurencyjnymi na zachodnich rynkach zarówno jeśli chodzi o cenę, jak i jakość.

Podsumowując
Do Kolonii wybrać się warto. Można tam zobaczyć to, czego nie zobaczy się nigdzie i na żadnych targach w Polsce. Szerokie spektrum produktów zaskakuje i wprawia w zachwyt. Wszystko zorganizowane z rozmachem, precyzyjnie i idealistycznie – to są prawdziwie międzynarodowe targi! Gdyby ktoś chciał zobaczyć wszystko, co jest do zobaczenia na światowej scenie jednośladowej, koniecznie musi zahaczyć o INTERMOT. Szczególnie, że taki wyjazd jest jak najbardziej osiągalny i odpowiednio zorganizowany – relatywnie niedrogi. Targi INTERMOT w Kolonii zdecydowanie zaliczamy do udanych. Do bardzo udanych. A w sezonie 2009 z pewnością będzie działo się wiele ciekawych rzeczy związanych z jednośladami.

Więcej o motocyklach BMW