Starty Polaków w Holandii - Motogen.pl

W ten weekend w Holandii sporo się działo. W sobotę odbyły się Mistrzostwa Holandii ONK w klasie MX3 w Oldebroek, w których udział wzięli Maciej Zdunek i Arkadiusz Mańk. W niedzielę natomiast odbyły się Mistrzostwa Holandii ONK w klasie MX2 i Kobiet w Halle, gdzie jechali Łukasz Lonka i Joasia Miller.

Na zawodach w Oldebroek Zdunek potwierdził swoją wysoką formę. Co prawda czasówka nie poszła mu najlepiej – zajął w niej dwunaste miejsce. Jak mówił, spowodowane to było tym, że tuż przed zawodami odebrał nowy motocykl i nie miał okazji wcześniej na nim jeździć. Ponadto na trening wyjechało ponad 50 zawodników. Pierwszy wyścig poszedł mu już bardzo dobrze – zajął w nim piąte miejsce. Potem startowały quady i sidecary, więc tor był mocno wybity. W drugim biegu miał słabszy start, a w dodatku motocykl zaczął przerywać. Dojechał w nim na dziewiątej pozycji.

Arek Mańk miał nieco słabszy występ. W wyścigach meldował się odpowiednio na 20 i 21 miejscu.


Wyniki zawodów w Oldebroek.

Na zawodach w Halle świetnie prezentowała się Joasia Miller. Dziewczyna coraz śmielej radzi sobie wśród zawodniczek na światowym poziomie. W kwalifikacjach była siódma. Pierwszy bieg pozostawił pewien niedosyt; Asia zameldowała się w nim na dziewiątej pozycji. Drugi wyścig to jednak zupełnie inna bajka. Dobry start i świetna jazda zaowocowały wysokim, piątym miejscem na mecie. Z niecierpliwością czekamy na pierwsze GP w bułgarskim Sevlievie.

Łukasz Lonka miał, niestety, nieudany występ. Na czasówce był dopiero 24, co nie było zbyt motywujące. W pierwszym wyścigu dojechał na metę na 23 pozycji, a drugiego nie ukończył.


Wyniki zawodów w Halle.

Wideo z wyścigu 1 i wyścigu 2 klasy MX2 z Halle.