PWPW tłumaczy, co z egzaminem teoretycznym - Motogen.pl

Podczas konferencji prasowej PWPW przedstawiła wzór prawa jazdy, jakie otrzymają kursanci po pozytywnie zdanym egzaminie. To, czy jest ono ładne czy nie, pozostawiamy waszej ocenie. Najważniejszą informacją jest jednak to, że blankiety prawa jazdy, które zostały wydane bezterminowo, będą podlegać wymianie na nowe w latach 2028–2033. To oznacza, że na szczęście nie musimy od razu lecieć do urzędów, aby wymieniać dokumenty.

Przedstawiciele PWPW podczas konferencji mówili także o egzaminach teoretycznych na prawo jazdy. Nie od dzisiaj wiadomo, że po 19 stycznia w niektórych WORD-ach może nastąpić paraliż. PWPW zapewnia jednak, że wszystkie ośrodki egzaminowania, z którymi ma umowę (łącznie 14 placówek), będą działały normalnie. Są to WORD-y na Mazowszu, w Krakowie, Częstochowie, Rzeszowie, Zielonej Górze, Bydgoszczy, Włocławku, Opolu i Legnicy.

Co z pozostałymi WORD-ami, które umowę dotyczącą systemu informatycznego do przeprowadzania egzaminów teoretycznych podpisały z firmą ITS? Tego na razie nie wie chyba nikt.