Premiery EICMA 2015: MV Agusta Dragster RR LH44 - limitowana edycja mistrzowska - Motogen.pl

Lewis Hamilton to kolejne nazwisko ze świata piekielnie szybkich samochodów, które przeniknęło do jednośladów. Model Dragster RR LH44 to doskonałe przypieczętowanie współpracy marek MV Agusta i Mercedes – AMG. Lewis Hamilton i Castiglioni Research Centre przez kilka miesięcy ściśle współpracowali ze sobą i owocem tej współpracy jest wyjątkowa wersja motocykla MV Agusta Dragster RR. Liczba egzemplarzy jest ograniczona do 244 sztuk.

Czym wyróżnia się Dragster RR LH44? Przede wszystkim użytymi materiałami. Znajdziemy tutaj włókno węglowe z matowym wykończeniem 3K, które jest materiałem niezwykle drogim i niezwykle egzotycznym. Oprócz tego elementy takie jak dźwignia hamulca, kierownica, korek wlewu paliwa oraz osłona pompy hamulcowej zostały wykonane z Ergalu – czyli aluminium 7075. Wspomniane włókno węglowe zostało użyte do wykonania takich części jak błotniki, mała owiewka, air box, panele boczne, osłony wydechu, skrzyni biegów, wahacza i zębatki. Oczywiście motocykl jest sygnowany numerem 44 i elementami malowania kasku Hamiltona.

Pod tym wszystkim kryje się trzycylindrowy silnik o pojemności 798 cm3, który generuje moc 140 koni mechanicznych i inne dobrodziejstwa ze „standardowej” wersji modelu Dragster RR.

 

Więcej o motocyklach MV Agusta Autor: Wojciech Grzesiak