Firma uzyskała już zezwolenie na działalność w specjalnej strefie ekonomicznej i zostanie ono oficjalne wręczone przy okazji konferencji prasowej w Opolu. Polaris obiecał, że zainwestuje w fabrykę 100 milionów złotych i zatrudni około 350 pracowników. Wszystko to oczywiście zależy od koniunktury na światowych rynkach.

Notowany na nowojorskiej giełdzie koncern motoryzacyjny chce w Opolu zbudować pierwszą w Europie fabrykę. Nie wiąże się to z przeniesieniem produkcji, lecz otworzeniem się na rynki Starego Kontynentu. Planowane jest też stworzenie pojazdu lub pojazdów przystosowanych do europejskiego klienta.

Fabryka ma powstać na 12 – hektarowej działce położonej przy ul. Wspólnej. Niedawno firma otrzymała decyzję środowiskową dotyczącą budowy fabryki. Hala, w której będą produkowane m.in. quady, ma mieć powierzchnię 32 tys. metrów kwadratowych. Inwestycja będzie prowadzona etapami, ale ma ruszyć jeszcze w tym roku. Najpierw powstanie hala magazynowo – produkcyjna z pomieszczeniami socjalnymi, a następnie parkingi. W hali ma się mieścić tłocznia, lakiernia, linie produkcyjne i montażowe z robotami przemysłowymi.

Więcej informacji przekażemy Wam po oficjalnej konferencji.

Więcej o motocyklach Polaris

Więcej w Biznes
Zmiany w Husqvarnie. Nuda anulowana.

Pojawiły się kolejne informacje związane z dalszymi losami Husqvarny oraz ofertą tej marki. Przedstawił je między innymi Stefan Pierer w...

Zamknij