Pechowe zakończenie sezonu Oskaldowicza - Motogen.pl

Janusz Oskaldowicz nie dojechał do mety niedzielnego, ostatniego w tym roku wyścigu motocyklowych mistrzostw Polski klasy Superbike.

Szósta, ostatnia runda sezonu wyjątkowo pechowo rozpoczęła się dla „Oskalda” podczas wczorajszego, przedostatniego wyścigu sezonu. Po kolizji z zawodnikiem klasy Superstock 1000, Marcinem Walkowiakiem, 50-latek z Łodzi wyleciał z toru przy prędkości ponad 250 km/h i poważnie się poobijał.

"Szczerze mówiąc cieszę się, że ten sezon już się zakończył."
Mimo złamanego nosa i palca, zerwania ścięgien prawego kolana oraz licznych potłuczeń, Oskaldowicz postanowił wystartować w dzisiejszym, ostatnim w tym roku wyścigu motocyklowych mistrzostw Polski i w jego trakcie bronić tytułu drugiego wicemistrza Polski klasy Superbike.

Po starcie z szóstego pola „Profesor” natychmiast przebił się na trzecią pozycję, ale niestety upadł już w ostatnim zakręcie pierwszego z szesnastu okrążeń. Przyczyną okazała się zbyt twarda przednia opona, która nie nabrała jeszcze odpowiedniej temperatury. Przerażonych ratowników z zabezpieczającej zawody karetki pogotowia 50-latek uspokoił, że liczne obrażenia które zobaczyli to efekt nie dzisiejszego, ale sobotniego wypadku! Swój niedzielny „dzwon” „Oskald” zakończył praktycznie bez szwanku, ale i tak będzie potrzebował kilku tygodni, aby dojść do siebie po wczorajszej, dramatycznej kraksie.

Tego samego powiedzieć nie można o motocyklu. Yamaha YZF-R1, którą „Oskaldowi” pożyczył na dwie ostatnie rundy jego główny rywal, Ireneusz Sikora, poważnie wczoraj ucierpiała. Choć mechanikom udało się odbudować maszynę na czas, co pozwoliło Januszowi na wzięcie udziału w wyścigu, już kilka minut po starcie wrócili do punkty wyjścia i musieli ponownie reperować uszkodzenia.

Tytuł Mistrza Polski już wczoraj zapewnił sobie zwycięzca dwóch ostatnich wyścigów, Paweł Szkopek, który w klasyfikacji generalnej wyprzedził Irka Sikorę. Choć w ten weekend nie zdobył punktów, dzięki świetnemu początkowi sezonu Janusz Oskaldowicz obronił trzecią pozycję w tabeli i zapewnił sobie tytuł drugiego wicemistrza.

Janusz Oskaldowicz
„Szczerze mówiąc cieszę się, że ten sezon już się zakończył. Od momentu w którym ukradziono moje motocykle, mieliśmy nieustanne problemy, a ich zwieńczeniem był ten wyjątkowo pechowy weekend. To był najbardziej pechowy sezon w mojej trzydziestoletniej karierze, ale choć jestem mocno poobijany, to jednak nie ma mowy o żadnej wyścigowej emeryturze! Za rok znów stanę do walki i zrobię wszystko aby w klasie Superbike wywalczyć swój piętnasty mistrzowski tytuł.”

Wyniki wyścigu Superbike
1. Paweł Szkopek, Yamaha 25:54.304
2. Ken Jensen, Suzuki +13.106
3. Ireneusz Sikora, Honda +28.930
4. Mariusz Granyds, Suzuki +39.038
5. Robert Michalczewski, Yamaha +40.667
6. Marcin Adamczewski, Yamaha +1:37.367
7. Carsten Dalgard, Suzuki + 1 okrążenie

Końcowa klasyfikacja generalna klasy Superbike
(czołowa dziesiątka)

1. Paweł Szkopek 166 pkt.
2. Ireneusz Sikora 118
3. Janusz Oskaldowicz 86
4. Hubert Tomaszewski 74
5. Ken Jensen 60
6. Robert Michalczewski 58
7. Mariusz Grandys 53
8. Andreas Meklau 50
9. Marcin Adamczewski 36
10. Milos Milovanovic 30