Paweł Szkopek zapowiada walkę o tytuł najszybszego motocyklisty Europy - Motogen.pl

Cykl Alpe Adria Road Racing Championship jest organizowany pod patronatem FIM Europe. W wyścigach biorą udział motocykliści ze Słowacji, Czech, Węgier, Chorwacji, Włoch, Polski, Bułgarii, Słowenii, Szwajcarii i San Marino. Sezon wystartuje już w najbliższy weekend na włoskim torze Adriaraceaway. Paweł Szkopek, jeżdżący nową Yamahą R1M jest jednym z pretendentów do zwycięstwa w międzynarodowym serialu.

 

Paweł Szkopek:Kilka dni temu, podczas rund Mistrzostw Polski w Poznaniu mogliśmy sprawdzić naszą nową Yamahę w warunkach bojowych. To niezwykle szybki motocykl z dużym potencjałem do osiągania bardzo dobrych czasów na torze. Do Włoch jedziemy dobrze przygotowani. Myślę, że wyciągnęliśmy wnioski z ostatniego weekendu wyścigowego i pozwoli nam to zminimalizować ryzyko popełniania błędów podczas kolejnych wyścigów. Jadę tam z nastawieniem na walkę o czołowe lokaty. Myślę, że zwycięstwo w całym cyklu jest jak najbardziej osiągalne.

 

Paweł Szkopek to jeden z najbardziej utytułowanych polskich wyścigowych zawodników motocyklowych. Jest pierwszym Polakiem, który wystąpił w motocyklowych Mistrzostwach Świata Superbike i Supersport. Jest zdobywcą Pucharu Europy, a także wielokrotnym mistrzem i wicemistrzem Polski w wyścigach motocyklowych.  W sezonie 2015 reprezentuje barwy Yamaha Motor Polska. Jego głównym celem sportowym jest walka o tytuł Mistrza Polski. Ma mu w tym pomóc wyścigowa Yamaha YZF-R1M. Ważąca 168 kg maszyna dysponuje mocą ponad 200 KM mechanicznych, wytwarzanych przez nowoczesny, czterocylindrowy silnik wyposażony w 16 zaworową głowicę. Całości dopełnia magnezowa rama pomocnicza, nowe zawieszenia Ohlins sterowane elektronicznie i aluminiowa rama Deltabox. Wiele elementów motocykla wykonano z carbonu, magnezu i tytanu. 

 

Kalendarz 2015

15-17.05. 2015 r. Adriaraceaway, IT

29-31.05. 2015 r. Panoniaring, HUN

19-21.06. 2015 r. Automotodrom Grobnik, HRV

17-19.07. 2015 r. Most, CZ

7-9.08. 2015 r. Hungaroring, HUN

11-13.09. 2015 r. Slovakiaring, SK

 

Profil FB: www.facebook.com/SzkopekTeam