Osiedlowy pościg za crossem: policjant na ciężkim motocyklu pokonał "Sebixów" - Motogen.pl

Holenderski policjant na R 1250 RT kontra młody uciekinier na crossówce po osiedlowych uliczkach i ciasnych chodnikach. Kto wygra ten pościg?

Obejrzyjcie niezwykle widowiskowe nagranie z kasku holenderskiego policjanta. Funkcjonariusz pracuje w mieście Utrecht, jeździ potężnym, policyjnym BMW R 1250 RT. W pierwszej połowie swojego vloga kontroluje zwykłych skuterzystów (jeden okazuje się zbyt szybki).

Właściwa akcja zaczyna się od momentu 2:50 na filmie. Policjant podejmuje interwencję w sprawie niebezpiecznego zachowania na motocyklu. Okazało się, że młody chłopak szaleje po osiedlu na crossówce.

Policjant na ogromnym i ciężkim BMW R 1250 RT rzucił się w pościg za chłopaczkiem na crossie. Różnica w masie i zwrotności jednośladów jest dramatyczna, oczywiście na korzyść uciekającego. Jeszcze większa różnica występuje w umiejętnościach i doświadczeniu – tym razem na korzyść funkcjonariusza.

Ciasne nawroty pomiędzy samochodami i barierkami nie zrobiły na nim żadnego wrażenia – policjant zachował zimną krew od początku do końca, a jeszcze musiał kłócić się z połową osiedla… Jesteśmy pod wrażeniem!

Pościg zaczyna się od 2:50. Warto też zwrócić uwagę na zachowanie (najprawdopodobniej) kolegów uciekiniera. W momentach 3:10 oraz szczególnie 3:50 aktywnie przeszkadzają policjantowi, starając się robić barykadę ze skutera.

Ucieczka trwała niewiele ponad minutę. Jak na spanikowanego początkującego przystało, chłopak się przewrócił (moment ok. 4:00), porzucił motocykl i zwiał pieszo.

Po chwili na miejscu interwencji pojawiło się pół osiedla. Niestety nie rozumiemy po holendersku, ale dynamika tej sytuacji wydaje się być wymowna: osiedlowe Sebixy mają pretensję, że władza śmiała ścigać jednego z nich.

W napisach na ekranach końcowych czytamy:
– Motocyklista (podejrzany) nie został schwytany.
– Podejrzany został rozpoznany przez lokalnego policjanta i następnie przesłuchany.
– Policja wniosła oskarżenia przeciwko podejrzanemu.
– Motocykl został skonfiskowany i następnie zniszczony.

[kolejny ekran ze screenem gościa ze skuterem]
– Mężczyźnie, który skuterem chciał przeszkodzić w pościgu, postawiono później odpowiednie zarzuty.”


Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany