Motocykliści dawcami życia – my także możemy być pożyteczni - Motogen.pl

Bardzo dużo mówi się w mediach o tym, jak wielkie zagrożenie stanowią motocykliści i o tym, jak często użytkownik motocykla może zostać warzywem. Teraz czas na drugie oblicze prawdy o motocyklistach – niektórzy z nas wiozą życie – w przenośni i dosłownie.

20 czerwca na terenie Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim odbyła się akcja 'TAK – Jestem Dawcą Nadziei i Życia’, której celem było promowanie tematu pobierania szpiku kostnego, a także pozyskanie nowych dawców. Akcję zorganizowali pomorscy motocykliści. Ci sami, którzy znani są w całej Polsce z akcji Mikołaje na Motocyklach’. Dodatkowo motocykliści ci regularnie organizują zbiórki krwi czy akcje charytatywne. Nie są zresztą osamotnieni, bo takie działania na terenie całej Polski można zobaczyć przy okazji wielu zlotów motocyklowych.

Akcje takie jak te powinny być nagłaśniane przynajmniej tak intensywnie, jak nagłaśniane są sprawy wypadków na motocyklach. Środowisko motocyklowe rozrasta się z każdym rokiem w niesamowitym tempie i w jego obrębie można spotkać różne osobowości – zarówno pędzące na złamanie karku warzywa, jak i rozsądnych ludzi, których stać na to, by pomagać innym. A to ostatnie popieramy!

Źródło: wp.pl