Monika Jaworska w Mistrzostwach Włoch - przygotowania do startów - Motogen.pl

Aktywność Moniki nie kończy się po zdjęciu kasku, Katanka dużo czasu i energii poświęca na kondycyjne przygotowania do startów w zawodach.

Ważne jest żeby być w dobrej kondycji fizycznej i wytrzymałościowej. W CIV wszystkie rundy są podwójne to znaczy, że podczas weekendu są dwa wyścigi więc jest to jakby podwójny wysiłek. Podczas jednego wyścigu przejeżdżamy ok. 74 km (ilość okrążeń zależy od długości toru) w ciągu około 30 minut. Przez ten czas jedziemy w pełnym skupieniu i na maks swoich możliwości i do tego klimat jest tam cieplejszy, a my ubrani w kombinezony, kaski itp. Dlatego staram się być w formie i regularnie gram w squasha, biegam i jeżdżę na rowerze. Najlepiej jest zacząć treningi już w zimie.

– opowiada Monika Jaworska.

Już na początku czerwca (7-8.06) Monika Jaworska startuje w kolejnych (5-6) rundach CIV na włoskim torze Imola. Katanka jest bohaterką filmu dokumentalnego, do którego właśnie rozpoczęły się zdjęcia w Krakowie. Zachęcamy do zobaczenia fotosów z planu.

Po więcej informacji o Monice i filmie zapraszamy profil facebookowy: www.facebook.com/Katanka100 i www.facebook.com/filmkatanka