Modeka Fuego – kurtka i rękawice do miasta i w trasę - Motogen.pl

Teoria

Modeka Fuego to kurtka wykonana z materiału Tactel® DuPont™ 750 D oraz Poliamidu 500 D. Dodatkowo wyposażono ją w wypinaną membranę Humax, która jest jednocześnie oddychająca, wodoodporna i wiatroodporna. Na koniec mamy również wypinaną podpinkę ocieplającą. Za wentylację odpowiedzialny jest system AirVent, a bezpieczeństwo oprócz certyfikowanych protektorów zapewniają odblaski 3M Scotchlite. Już sam kolor testowanej kurtki sprawia, że jest ona lepiej widoczna na drodze. W przypadku mojego egzemplarza widoczność dodatkowo poprawiają wstawki w kolorze neonowej żółci. Zostały tak wkomponowane w kurtkę, że doskonale współgrają z jej pozostałymi elementami i wygląda ona znacznie lepiej niż wersja z popielatymi wstawkami.

 

Zobacz również test: Dżinsy Modeka Denver Wax – na słońce i deszcz

 

Materiały użyte do wykonania rękawic to z kolei Tactel® DuPont™ i Amara. Do tego mamy osłony kostek wykonane z tworzywa, wzmocnienia palców, wzmocnienia Schoeller Keprotec, a także wstawki ze stretchu i niewielkie elementy odblaskowe. Rękawice są dostępne tylko w jednym kolorze.

Kurtka

Kurtka Modeka Fuego spodobała mi się od samego początku – ma szereg rozwiązań, które sprawiają, że chętnie po nią sięgam. Do zapięcia kurtki służy oczywiście klasyczny zamek, ale już przy kołnierzu mamy możliwość regulacji guzika w zależności od szerokości karku. Oprócz tego paski do regulacji znajdują się w pasie i na rękawach. W pasie zastosowano również niewielkie wstawki wykonane z rozciągliwego materiału, który zapewnia jeszcze lepsze dopasowanie do sylwetki.

Jeżeli zdecydujemy się wyruszyć w drogę bez podpinki, to mamy do dyspozycji sześć kieszeni, z czego dwie umieszczono na wysokości klatki piersiowej. Te kieszenie to właśnie jedna z rzeczy, za które polubiłem kurtkę Modeka Fuego. Mogę szybko i bez zbędnej szarpaniny wydobyć kartę płatniczą lub telefon. W podpince znajdują się dwie kieszenie, z których jedna jest oznaczona jako stworzona z myślą o noszeniu telefonu. Oprócz tego kurtka posiada jedną sporych rozmiarów kieszeń wodoodporną, którą umieszczono wewnątrz, tuż przy zamku.

 

Kurtka Modeka Fuego  Kurtka Modeka Fuego

 

Wpięcie podpinki i membrany przeciwdeszczowej jest bardzo łatwe i nie trzeba walczyć z paskami i guzikami – wszystko odbywa się za pomocą zamków błyskawicznych, nawet wpinanie rękawów.

 

Kurtkę można również spiąć ze spodniami i tutaj Modeka przewidziała trzy sposoby – spiąć długim zamkiem, krótkim zamkiem lub zaczepić guzikiem o przelotkę od paska, co jest przydatne podczas jazdy w dżinsach.

 

Mocną stroną modelu Fuego jest wentylacja. W ramach systemu AirVent mamy cztery wloty powietrza oraz dwa wyloty. Dwa wloty i dwa wyloty są umieszczone na wysokości barków, a dwa po bokach kurtki. Te boczne są całkiem spore i wydajne, więc nadaje się ona również do jazdy w cieplejsze dni.

 

Kurtka Modeka Fuego - wloty powietrza  Podpinka kurtki Modeka Fuego

 

Dzięki zastosowanym materiałom można odnieść wrażenie, że nie jedziemy w kurtce, ale w ulubionej bluzie. Modeka Fuego jest bardzo lekka i przewiewna już po rozpięciu górnych wlotów powietrza. W chłodniejsze dni bardzo dobrze sprawdza się dołączona do kurtki podpinka. Pomimo że razem z membraną przeciwdeszczową mamy na sobie trzy warstwy, to wcale nie jest to odczuwalne. Modeka Fuego jest tak wykonana, że nie „narzuca się” podczas jazdy oraz w trakcie chodzenia.

Rękawice

Choć rękawice stworzono pod kurtkę, to mają one z nią tyle wspólnego, że są lekkie i poręczne. Nie trzeba zbyt wielkiej gimnastyki, by je zapiąć. Z drugiej jednak strony nazwa sugerowałaby rozwiązanie systemowe, ale tego próżno szukać w tym przypadku. Jest to jednak o tyle dobre, że zakładam je również do jazdy w kurtce Modeka Wing, gdzie nie mogę dojść do ładu z długimi rękawicami, a Fuego spisują się wtedy znakomicie.

 

Rękawice Modeka Fuego  Rękawice Modeka Fuego

 

Komfort termiczny jest całkiem przyzwoity, ale przy temperaturze powietrza poniżej 20 stopni czuć, że mamy do czynienia z produktem stworzonym z myślą o jeździe późną wiosną i latem.

Nie tylko na miasto

Zestaw Fuego w wykonaniu Modeki to dwa bardzo dobre produkty , ale najważniejsza jest tutaj kurtka. Niezależnie od tego, czy wybierzemy się w niej na miasto, czy na przejażdżkę, ciężko się do czegokolwiek przyczepić. Modeka Fuego jest wygodna, praktyczna i pakowna jak na model raczej podstawowy.

 

Cena kurtki to 890 złotych, a za rękawice przyjdzie nam zapłacić 180 złotych.  Jest to więc propozycja godna rozważenia dla tych, którzy szukają uniwersalnych rozwiązań. Należy jednak wspomnieć, że Modeka ma dość specyficzną rozmiarówkę. Choć noszę ciuchy w rozmiarze XL, kurtka Fuego pasuje w rozmiarze L.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany