Łukasz Łaskawiec wygrał Rajd Faraonów i zdobył Puchar Świata! - Motogen.pl

Rajd Faraonów rozgrywany był przez sześć dni. Podczas ostatniego etapu zawodnicy pokonywali 425 kilometrowy OS z Tibniya do Kairu.  Niezwykle emocjonująco przebiegała rywalizacja dwóch czołowych polskich quadowców: Łukasza „Łokera” Łaskawca i Rafała Sonika, którzy dzielili między sobą zwycięstwa etapowe, a różnice czasowe między nimi można było liczyć w sekundach. Od drugiego dnia rywalizacji w klasyfikacji generalnej prowadził Łaskawiec, który wczoraj potwierdził świetną formę, zapewniając sobie zwycięstwo w całym rajdzie. Do Egiptu przyleciał jako lider Pucharu Świata, a dzięki punktom zdobytym za wygraną w Rajdzie Faraonów to międzynarodowe, prestiżowe trofeum w tym roku trafi właśnie do niego. „Łoker” jest też aktualnym Mistrzem Europy oraz liderem Mistrzostw Polski Enduro.

Łukasz Łaskawiec: „Wygrana w Rajdzie Faraonów dała mi dużą satysfakcję, ponieważ dzięki niej po raz pierwszy mogę świętować zdobycie Pucharu Świata! Po sześciu dniach rywalizacji czuję się bardzo zmęczony, ale też szczęśliwy. Cały rajd był ciężki, w bardzo trudnym terenie, przejechaliśmy wiele kilometrów, z Rafałem walczyliśmy do końca. Chciałbym w tym momencie podziękować całemu zespołowi, w szczególności mojemu mechanikowi, dzięki któremu quad dojechał do mety. Wielkie podziękowania należą się również mojemu Tacie, dzięki któremu rozpocząłem moją sportową karierę i który od początku bardzo mnie wspierał”.

Do klasyfikacji Pucharu Świata Cross Country FIM w quadach wliczają się punkty zdobyte w: Abu Dhabi Desert Challenge (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Sealine Cross-Country Rally (Katar), Rajdzie Sardynii (Włochy) i Rajdzie Faraonów (Egipt). Celem „Łokera” jest jednak wygrana w najsłynniejszym pustynnym klasyku – Rajdzie Dakar. Zdaniem wielu ekspertów i znawców sportów motorowych ma na to spore szanse.