Jeździj po Torze Poznań do woli za… 20 Euro! - Motogen.pl

Wojtek, nasz spec od sportu, który dzięki piciu zgrzewki Monstera dziennie jest w sieci 24/7, właśnie wygrzebał prawdopodobnie jedyną na świecie motocyklową symulację naszego Toru Poznań.

Gra nazywa się GP-Bikes i można ją pobrać za 20 Euro. Przed tym można też za darmo ściągnąć demo, aby sprawdzić, czy pełna wersja będzie działać prawidłowo. Stali bywalcy toru będą zaskoczeni, jak dobrze odwzorowano zakręty i takie detale, jak piasek naniesiony za „Dużą patelnią” czy łata na „Sławiniaku”. Owszem, grafika jak na dzisiejsze możliwości nie poraża, ale grę trzeba potraktować jak symulację i wtedy nabiera uroku.

Tor, który znajdziemy w grze, jest konwersją projektu stworzonego jakiś czas temu przez SimRacingPL na potrzeby samochodowej gry rFactor. Prace nad wirtualnym Torem Poznań trwały ponad dwa lata i jest on na bieżąco udoskonalany. Obie wersje są tworzone przez Polaków.

Jeżeli jesteście zainteresowani wirtualną przejażdżką po poznańskim obiekcie, więcej info można znaleźć pod tym adresem.